موکب‌های ایرانی بیش از ۳ میلیون وعده غذایی بین زائران توزیع کردند

تهران - ایرنا - دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی گفت: موکب‌های ایرانی در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۴ ماه صفر، بیش از سه میلیون و ۹۶۰ هزار وعده غذایی بین زائران اربعین توزیع کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از کمیته اسکان و تغذیه اربعین حسینی، یوسف افضلی در تشریح عملکرد موکب‌ها در ایام اربعین اظهار کرد : ۳۷۲ موکب در اربعین امسال در ایران و عراق برپا شد که از این تعداد ۲۷۴ موکب در داخل خاک عراق و ۹۸ موکب در ایران به زائران خدمات ارائه کردند.

وی تصریح کرد: بیشترین تعداد موکب‌های مستقر در عراق به ترتیب مربوط به شهر کربلا با ۱۵۴ موکب، نجف ۴۰ موکب، مسیر نجف به کربلا با ۶۰ موکب، کاظمین۸، سامراء و بلد ۱۰ و مسیب دو موکب بود.

افضلی ادامه داد: از موکب‌های مستقر در ایران نیز ۵۰ موکب در شلمچه، ۲۰ موکب در چذابه و ۲۸ موکب در مرز مهران به زائران بازگشته از زیارت اربعین خدمات ارائه کردند.  

وی افزود: افزون بر این تعداد موکب که به صورت مستقیم مشغول ارائه خدمات به زائران بودند، ۱۸۰ موکب نیز در داخل کشور کار پشتیبانی از مواکب‌های مستقر شده را برعهده داشتند.

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی با اشاره به اقدامات ستاد بازسازی عتبات برای فراهم شدن محیط مناسب جهت بیتوته زائران اربعین گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته ۶۰ موکب در محل اجرای طرح توسعه حرم مطهر حسینی مزین بنام صحن حضرت زینب(س) برپا شد.

وی افزود: یک درمانگاه ۲۸ تختخوابی و سه یونیت دندانپزشکی نیز در ایام اربعین در صحن حضرت زینب(س) دایر و به زائران خدمات پزشکی ارائه کردند.

افضلی درباره خدمات اسکان ارائه شده از سوی موکب‌های ایرانی در ایام اربعین گفت: در داخل خاک عراق بیش از ۵۵۸ هزار زائر اربعین در موکب‌های ایرانی اسکان داده شدند که از این تعداد ۲۳۱ هزار نفر مربوط به خواهران و ما بقی مربوط به اسکان آقایان بود.

 وی گفت: موکب‌های ایرانی در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۴ ماه صفر ۳میلیون و ۹۶۴هزارو ۹۷۵ وعده غذایی طبخ و میان زائران اربعین در عراق و مرز توزیع کردند. همچنین بیش از ۲میلیون ۴۰۰هزار میان وعده نیز در ایام اربعین بین زائران توزیع شد.

۱۳۵۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha