مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته گذشته

سمنان- ایرنا- بهره‌برداری از ۴۲۴ میلیارد ریال طرح به مناسبت روز ملی روستا، اولین سفر شهرستانی سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان به دامغان، دستگیری عامل انتشار فیلم حیوان‌آزاری در دامغان و راهیابی سه‌دختر نوجوان استان به اردوی تیم ملی والیبال، بخشی از مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته گذشته بود.

به گزارش ایرنا، استان سمنان در هفته گذشته از دهم تا شانزدهم مهر ۱۴۰۰ شاهد رویدادهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی بود که خلاصه‌ای از آن در این گزارش آمده است.

اجتماعی

استاندار سمنان گفت: ۵۵۲ هزار و ۸۶۳ دز واکسن علیه ویروس کرونا طی نوبت اول و دوم در استان تزریق شده و استان سمنان از لحاظ واکسیناسیون علیه ویروس کرونا از میانگین کشوری بالاتر است.
سید محمدرضا هاشمی روز شنبه در جلسه همزمان ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهوری و جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در سالن یادگار امام (ره) ابراز داشت: مردم استان سمنان نسبت به انجام واکسیناسیون اهتمام داشته باشند و همچنین افرادی که واکسیناسیون خود را تکمیل کردند ، همچنان نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کوشا باشند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سمنان گفت: ۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان با مشارکت خیران و نیکوکاران در قالب پویش «کشتی نجات» آزاد شدند.
سیدهادی نقیبی شنبه گذشته در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: راه‌اندازی پویش مردمی با عنوان کشتی نجات در فضای مجازی از ابتدای محرم کلید خورد و تا اربعین حسینی ادامه داشت.
رییس اداره زکات کمیته امداد استان سمنان گفت: مردم این استان ۲۰۱ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال زکات در نیمه نخست ۱۴۰۰ پرداخت کردند.
اسماعیل رنگریز عصر چهارشنبه به رسانه ها افزود: حجم مشارکت مردم استان سمنان در ۶‌ماهه امسال در پرداخت زکات مستحب و واجب به ۲۰۱ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال رسید که با ۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: ۱۵ نفر از حادثه‌دیدگان واژگونی اتوبوس در محور دامغان به شاهرود به مرکز درمانی منتقل شدند.
مظفر محمدخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ساعت چهار و ۵۵ دقیقه بامداد امروز واژگونی یک دستگاه اتوبوس در ۳۵ کیلومتری محور دامغان به شاهرود به هلال احمر استان سمنان گزارش شد که بعد از دریافت گزارش عوامل هلال احمر در کوتاه‌ترین زمان خود را به محل حادثه رساندند.
فرمانده انتظامی شهرستان دامغان گفت: مرد ۳۰ ساله‌ای که چند روز پیش فیلمی از آزار یک قلاده سگ در فضای مجازی منتشر کرده بود، دستگیر شد.
سرهنگ سیدرضا علوی روز چهارشنبه به رسانه ها افزود: سومین روز مهر ماه امسال انتشار فیلمی از یک مورد حیوان‌آزاری در فضای مجازی در شهرستان دامغان منجر به جریحه‌دار شدن احساسات عمومی شد.
فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: معتاد ٣١ ساله‌ای که به نام نذری‌پزان اربعین به سرقت در سمنان اقدام می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.
سردار عبدالله حسنی عصر دوشنبه به رسانه ها افزود: با دریافت شکایتی مبنی بر سرقت هاون توسط فردی که خود را نماینده پخت نذری در مراسم اربعین حسینی معرفی کرد، موضوع به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت.

اقتصادی
مدیرکل پست استان سمنان گفت: درآمد پست این استان در ۶ ماه نخست امسال ۷۰ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال بود که این رقم ۹۲ درصد میزان برنامه‌ریزی شده بود.
حمید آقاجانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در ۶ ماه نخست سال ١۴٠٠ تعهد درآمدزایی پست استان سمنان ۷۷میلیارد و ۳۱۳ میلیون ریال بود که با تلاش کارکنان ۷۰ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال از تعهد درآمدزایی محقق شد.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: ۵۸ طرح عمرانی و خدماتی به ارزش ۴۲۴ میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال در روستاهای استان به مناسبت روز ملی روستا و عشایر افتتاح می‌شود.
مهدی صمیمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا به مناسبت روز ملی روستا و عشایر، ابراز داشت: ۱۴۹ روستای استان سمنان با جمعیت ۵۷ هزار و ۲۲۰ نفر از مزایای افتتاح ۵۸ طرح عمرانی و خدماتی بهره‌مند می‌شوند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: میزان تولید نهال در نهالستانهای شاهرود و سمنان در سال ۱۴۰۰ حدود  ۸۰۰ هزار اصله است.
جعفر مرادی حقیقی روز چهارشنبه به رسانه ها افزود: با توجه به احداث سکوهای تولید نهال گلدانی، برنامه افزایش سهم تولید نهال های گلدانی در دستور کار قرار دارد.
مسوول کانون بسیج مهندسین صنعت و معدن استان سمنان گفت: پایش و عارضه‌یابی مشکلات ۸۰ واحد تولیدی در دوره زمانی پنجساله در راستای تحقق شعار سال از اولویت های این کانون است.
غلامرضا جزء بستجانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : سال گذشته کانون بسیج مهندسین صنعت و معدن استان سمنان به صورت نمونه  طرح " کلینیک صنعت یار "را آغاز کرد.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: جوجه‌ریزی در این استان با تمهیدات اندیشیده شده و برنامه‌ریزی کارشناسی در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰.۴ درصد افزایش یافت.
حمیدرضا حسینی روز چهارشنبه همزمان روز ملی دامپزشکی در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: نیمه نخست امسال ۱۳ میلیون و ۸۹۱هزار و ۱۰۷ قطعه جوجه‌ریزی انجام شد و این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته، ۱۲میلیون و ۵۸۰ هزار و ۳۹۵ قطعه جوجه‌زیری انجام شد.
مدیرکل گمرک استان سمنان گفت:۴۹ واحد تولیدی استان سمنان موفق به ورود در بازار ۳۳ کشور جهان شدند.
علی سعدالدین روز سه‌شنبه در دیدار با استاندار سمنان ابراز داشت: نیمه نخست امسال بیش از ۱۱۲هزار تن کالا به ارزش ۱۶۹ میلیون دلار از گمرک استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: ۲ هزار و ۳۲۶ فقره نمونه‌ برداری برای شناسایی و استانداردسازی محصولات واحدهای تولیدی استان مشمول مقررات استانداردهای اجباری و تشویقی تحت پوشش این اداره‌کل در نیمه نخست امسال انجام شد.
عباس رستمی عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال ۵۴۸ فقره بازرسی از واحدهای تولیدی استان سمنان به منظور بررسی رعایت استانداردها انجام شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال برای توسعه گاز خانگی در برخی روستاهای شهرستان‌های سرخه، مهدیشهر، دامغان و شاهرود اختصاص یافت تا موازنه در استان برقرار شود و کل استان از نعمت گاز برخوردار باشند.
علیرضا اعوانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: طرح‌های مورد نیاز برای توسعه گاز روستایی در روستاهای محور شهمیرزاد به چاشم و خطیرکوه از توابع شهرستان مهدیشهر، روستاهای ایج، جبین و امامزاده عبدالله از توابع شهرستان سرخه و روستاهای حسینان، معلمان و طرود از توابع دامغان و شاهرود تعریف شده و بودجه آن نیز تصویب شده است.
افتتاح مرکز سورتینگ و فرآوری محصول پسته کمیل، روز چهارشنبه با حضور سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان و دیگر مسوولان استانی و شهرستان دامغان با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد ریالی از دیگر خبرهای مهم استان سمنان در هفته گذشته بود.

ورزش
نایب رییس هیات والیبال شهرستان شاهرود گفت: سه دختر شاهرودی به اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان کشور در تهران دعوت شدند.
مرضیه عربعامری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ستاره قشقایی، ستایش حسینی و زهرا امیری، هفته پایانی مهرماه به کمپ تیم ملی  والیبال بانوان کشور در تهران اعزام می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha