آبی شدن سه شهرستان و اختصاص ۴.۵ میلیارد دلار به حوزه نفت و گاز ایلام

ایلام - ایرنا - آبی شدن سه شهرستان بعد از هفته‌های متوالی وضعیت قرمز یا نارنجی و همچنین خروج ۶۸ هزار زائر اربعین از مرز مهران و فروکش کردن تردد زائران از مهمترین مباحث استان ایلام در هفته گذشته است.

به گزارش ایرنا، شهرستان‌های مهران، هلیلان و سیروان در طول هفته گذشته به رنگ آبی درآمدند در حالی که مهران روزهای سخت و مرگباری را پشت سر گذاشت.

به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیش از ۶۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال استان واکسینه شده‌اند که در بهبود وضعیت کرونا تاثیرگذار است.

۶۸ هزار نفر در ایام اربعین از مرز مهران تردد کردند و به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی هنگام تردد زائران از مرز مهران تست پی‌سی‌آر و تب سنجی از آنها صورت گرفت که از ۲۰ هزار تست گرفته شده یک هزار نفر معادل پنج درصد دارای علائم مثبت ابتلا بودند.

استاندار ایلام هفته گذشته به تشریح برخی مصوبه‌های سفر رییس جمهوری به استان ایلام پرداخت و از اختصاص ۴.۵ میلیارد دلار اعتبار برای توسعه میادین نفت و گاز استان خبر داد و اعتبارات تکمیل طرح سامانه گرمسیری را هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برشمرد.

مرز تجاری مهران از امروز به علت برگزاری انتخابات مجلس عراق به خواست مسوولان این کشور تا روز دوشنبه هفته جاری تعطیل شده است.

شهرستان مهران در وضعیت آبی کرونا قرار گرفت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: وضعیت کرونا در شهرستان مهران از نارنجی به آبی تغییر یافت و مجموع شهرستان های آبی استان به سه رسید.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز جمعه در کارگروه رسانه ای کرونا استان ایلام اظهار داشت: هم اکنون شهرستان های مهران، هلیلان و سیروان در وضعیت آبی قرار دارند.

فرماندار: ۶۸ هزار زائر از پایانه مرز مهران وارد کشور شدند

فرماندار مهران گفت: ۶۸ هزار و ۷۱۲ نفر از ۲۸ شهریور تا ساعت ۱۴ روز گذشته از پایانه بین المللی مرز مهران وارد کشور شدند.

مجید کاکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین در مدت یاد شده پنج هزار و ۹۱ نفر تبعه خارجی نیز از طریق مرز مهران وارد کشور شدند.
وی افزود: پیک ورود زائران اربعین به کشور روز جمعه بود و تا روز یکشنبه ۶۲ هزار و روز های دوشنبه و سه شنبه بطور میانگین هر روز بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از طریق پایانه مهران وارد کشور شدند.

تست پی‌سی‌آر پنج درصد زائران ورودی به مرز مهران مثبت بود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تست پی سی آر پنج درصد زائران اربعین که از مرز بین المللی مهران وارد کشور شده اند، مثبت بوده است.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: از حدود ۶۰ هزار زائر وارد شده به کشور از طریق مرز بین المللی مهران ۲۰ هزار تست کرونا انجام گرفت که حدود یک هزار نفر از آنان تست مثبت بودند.

هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای سامانه گرمسیری ایلام هزینه شد

استاندار ایلام با بیان اینکه اجرای کامل طرح سامانه گرمسیری نقش مهمی در توسعه و تحول بخش کشاورزی استان دارد، گفت: تاکنون اعتباری افزون بر هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز یکشنبه در گفت و گویی خبری با اشاره به دستاوردهای سفر اخیر رییس جمهوری به استان اظهار داشت: سفر آقای رییسی به استان مرزی ایلام ۲ رویکرد مهم و ویژه داشت، اول اینکه توجه به مناطق کم برخوردار و شهرستان هایی که دارای شرایط خاص محرومیت بودند، مثل شهرستان تازه تاسیس هلیلان که رییس جمهوری در سفر خود دستور دادند گروهی ویژه در استان حضور پیدا کنند و مسایل و مشکلات این شهرستان مورد بررسی و احصا قرار گیرد.

اختصاص ۴.۵میلیارد دلار به حوزه نفت و گاز مهمترین دستاورد سفر رئیسی است

استاندار ایلام گفت: اختصاص ۴.۵ میلیارد دلار اعتبار برای توسعه میادین نفتی و گاز این استان از مهم ترین دستاوردهای سفر رییس جمهوری به ایلام است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز چهارشنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی و اقتصاد مقاومتی استان  از تصویب ۲۷۵ طرح زیربنایی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، فرهنگی و آموزشی در سفر ریاست جمهوری به استان خبر داد و اظهار داشت: اعتبار اختصاص یافته به این طرح ها چهار و نیم میلیارد دلار اعتبار ارزی و یک هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان تسهیلاتی است که باید تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ جذب شود.

مرز مهران از شنبه تا دوشنبه تعطیل است

مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: مرز تجاری مهران به علت برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق از فردا شنبه تا صبح دوشنبه هفته آینده تعطیل است.

روح الله غلامی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس تصمیم دولت عراق و به دلیل برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور، ورود و خروج کالا از شنبه ۱۷ مهرماه جاری تا صبح دوشنبه ۱۹ مهرماه هفته آینده از مرز مهران ممنوع خواهد بود.

استاندار ایلام: واکسیناسیون تنها راه عبور از بحران کروناست

استاندار ایلام گفت: تنها راه عبور از بحران کرونا و پایان دادن به ابتلا و مرگ و میرهای ناشی از آن انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: باید وضعیت واکسیناسیون کارمندان در دستگاه‌های اجرایی رصد شود و افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند از بسیاری از خدمات و رفاهیات نظیر اضافه کار، ماموریت، رتبه‌بندی و سایر خدمات محروم شوند.

۶۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال در ایلام واکسینه شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۶۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال استان تاکنون حداقل یک دُز واکسن کرونا را دریافت نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر محمد کریمیان روز دوشنبه اظهار داشت: مراجعه افرادی که تاکنون واکسینه نشده اند به مراکز واکسیناسیون باتوجه به روزهای پیش رو در فصل پاییز که امکان مواجه شدن با پیک های بعدی وجود دارد ضروری است.

خانواده‌ها نگران تزریق واکسن کرونا به دانش‌آموزان نباشند

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه دانش‌آموزان واکسن سینوفارم تزریق می‌کنند، گفت: خانواده‌ها نگران تزریق واکسن کرونا به دانش‌آموزان نباشند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: بر اساس بررسی های انجام شده تزریق این واکسن برای دانش آموزان مشکلی در پی ندارد.

محدودیت‌های کرونایی با خدمات هوشمند حذف می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: محدودیت های کرونایی به دنبال هوشمند شدن خدمات حذف می شود.

جهانگیر رستمزاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بزودی همه محدودیت های کرونایی برداشته و خدمات به صورت هوشمند ارایه می شود و این موضوع منوط به برخورداری از کارت واکسیناسیون است.

رزمایش ارتش در شمال غرب قدرت ایران را به رخ جهانیان کشاند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: رزمایش ارتش‌ جمهوری اسلامی ایران در شمال غرب کشور قدرت نیروهای مسلح کشورمان را به رخ جهانیان کشاند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های سیاسی نماز جمعه این هفته ایلام اظهار داشت: رژیم صهیونیستی که شمارش معکوس نابودی آن به حرکت درآمده برای بقای عمر خود و مقابله با جمهوری اسلامی به هر وسیله ای چنگ می زند.

منافع استکبار جهانی با پیروزی انقلاب اسلامی به خطر افتاد

جانشین فرماندهی قرارگاه منطقه ای جنوب غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: استکبار جهانی و در راس آن آمریکا درصدد بودند انقلاب را از بین ببرند چون منافع آنها در خطر بود و با پیروزی انقلاب اسلامی دست آنها کوتاه شد.

به گزارش ایرنا، امیر فرج اله رزم جویی روز دوشنبه در آئین گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد شهادت امیر خلبان شهید غلامرضا چاغروند در دهلران با بیان اینکه، انقلاب اسلامی در سال ۵۷ به رهبری امام راحل و پشتوانه مردم به پیروزی رسید افزود: شکست صدام و صدامیان در جنگ هشت ساله یک شکست راهبردی بود.

سه هزار و ۶۵۰ زائر در مرز مهران اسکان یافتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام با اشاره به پایان طرح خدمات رسانی این جمعیت در مرز مهران گفت: طی این مدت در مجموع سه هزار و ۶۵۰ زائر در مرز مهران اسکان یافته اند.

علی اصغر علی اکبری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این زائران بصورت اسکان اضطراری در پایانه مرزی مهران در فضای باز با بهره گیری از توان پنج تیم در قالب ۲۵ نفر با بکارگیری تجهیزات موکت و پتو بصورت شبانه اسکان یافته اند.

پالایشگاه گاز ایلام ۳۷ هزار و ۹۲۹ مگاوات برق به شبکه سراسری تزریق کرد

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: نیروگاه پالایشگاه گاز این استان از ابتدای سال جاری تاکنون با هدف یاری رساندن به تامین برق مورد نیازکشور و در راستای مسئولیت های اجتماعی ۳۷ هزار و ۹۲۹ مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت پالایشگاه گاز ایلام، روح الله نوریان با بیان اینکه با پایان دوره تابستان و پیک بار شبکه تحویل انرژی الکتریکی به شبکه سراسری در چند روز گذشته این موضوع متوقف شده است، اظهار داشت: پالایشگاه گاز ایلام در سال ۹۸ مقدار ۲۷ هزارو ۵۷۸ مگاوات ساعت، در سال گذشته ۲۲ هزارو ۴۵۴ مگاوات ساعت و در سال جاری نیز ۳۷ هزارو ۹۲۹ مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کرده است.

۸۰ درصد بهره برداران کشاورزی ایلام تحت پوشش تعاونی ها هستند

مدیرکل تعاون روستایی ایلام گفت: ۸۰ درصد از جمعیت ۶۷ هزار نفری بهره برداران زیربخش های جهاد کشاورزی استان تحت پوشش خدمات شرکت های تعاونی روستایی و عشایری قرار دارند.

به گزارش ایرنا، محمدناصر ناصری روز چهارشنبه در جمع تعدادی از اصحاب رسانه استان اظهار داشت: تعاونی های بخش دامداری و دامپروری دارای یک هزار و ۲۰۰ واحد دامداری صنعتی و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک است که سالانه ۲۶ هزار تن گوشت قرمز تولید می کنند.

خرید دام حذفی عشایر ایلام به ۸۵ هزار راس افزایش یافت

مدیرکل امور عشایری ایلام گفت: میزان خرید دام حذفی عشایر استان ایلام از ۶۵ هزار راس به ۸۵ هزار راس افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، فرشاد یاسمی روز چهارشنبه در نشست خبری با رسانه های استان به مناسبت روز ملی روستا و عشایر اظهار داشت: نرخ خرید دام حذفی عشایر در استان ۳۱ هزار تومان و در کشور این رقم ۳۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم است و همچنین به ازای هر کیلوگرم وزن دام سه کیلوگرم جو یارانه ای به قیمت پایین تر از نرخ بازار به عشایر داده می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha