۱۷ مهر ۱۴۰۰،‏ ۵:۳۹
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84497231
۰ نفر

برچسب‌ها

وضع اسفناک پناهجویان در مراکز مهاجرتی انگلیس

لندن – ایرنا – گزارش تکان‌دهنده یک نهاد انگلیسی نشان می‌دهد که چطور شمار قابل توجهی از مهاجران در پناهگاه‌های نامناسب جنوب کشور به طرز اسفناکی نگهداری می‌شوند و از امکانات اولیه زندگی محروم هستند.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا، هیات ناظر بر وضعیت پناهجویان انگلیس گزارش داد که رفاه کودکان مهاجر در این مراکز در معرض خطر قرار دارد. گروهی در اتوبوس‌های دو طبقه اسکان داده شده و دسترسی به اقلام اولیه زندگی ندارند.

این‌ها مهاجرانی هستند که در طول تابستان گذشته بصورت غیر قانونی از طریق مسیر پر خطر گذرگاه مانش وارد انگلیس شده‌اند.

وزارت کشور انگلیس ادعا کرد که سرگرم ساخت یک مرکز مهاجرتی در جنوب شرق کشور است تا مهاجران غیرقانونی را در آنجا اسکان دهد. با این حال نهاد ناظر بر وضعیت پناهجویان پس از بازدید از یک مرکز مهاجرتی در نزدیکی شهر دوور گزارش داد که این مکان برای نگهداری کودکان و افراد آسیب‌پذیر مناسب نیست.

این گزارش می‌افزاید که وزارت کشور این ساختمان را برای اسکان موقت پناهجویان ساخته تا اینکه مرکزی برای بازداشت و نگهداری افراد باشد. طبق این گزارش، نه از غذای کافی در این مرکز خبری است، نه آب پاکیزه و سرویس بهداشتی. این درحالیست که نهاد ناظر بر وضعیت پناهجویان می‌گوید که دولت باید افزایش مهاجرت به این کشور را در دوره پسابرگزیت پیش‌بینی می‌کرد.

این گزارش هشدار داده است که مراکز مهاجرتی در دو شهر دوور و فوکستون برای نگهداری حجم زیاد مهاجران مناسب نیستند و باید در اسرع وقت توسعه یافته و یا مهاجران جابه جا شوند.

آمار مهاجرت به انگلیس طی ماه‌های اخیر روند فزاینده‌ای به خود گرفته است. بیشترین رکورد روزانه در تاریخ ۲۱ اوت ثبت شد که حدود ۸۲۸ پناهجو خود را از فرانسه به خاک انگلیس رساندند. 

انگلیس سه ماه پیش (تیر)  توافق کرد که برای مهار مهاجرت غیر قانونی از گذرگاه خطرناک کانال مانش ۵۴ میلیون پوند به فرانسه کمک کند. بر اساس توافق صورت گرفته فرانسوی‌ها موافقت کردند تا تعداد مأموران خود را در امتداد ساحل دریا دو برابر کرده و با خرید تجهیزات مناسب، منطقه تحت نظر خود را افزایش داده تا از تردد مهاجران به انگلیس جلوگیری کنند.

آن‌ها همچنین تعهد کردند که با استفاده از کمک مالی انگلیس پناهگاه‌های بیشتری را برای آوارگان در فرانسه ایجاد کنند تا از فکر مهاجرت به انگلیس منصرف شوند. این توافق میان جرالد دارمانین و پریتی پتل وزرای کشور فرانسه و انگلیس منعقد شد.

بر اساس توافق صورت گرفته، بیشتر عملیات قرار بود در فرانسه متمرکز شود تا اقدام مهاجران در همان نطفه متوقف شود. فرانسه می‌گوید که از حرکت بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ مهاجر به انگلیس جلوگیری کرده است اما انگلیس ادعا می‌کند که آمار مهاجرت به این کشور رو به افزایش است.

وزیر کشور انگلیس هشدار داده که در صورت تداوم وضع موجود قرارداده با فرانسه ملغی می‌کند. او همچنین قوانین مهاجرت به انگلیس را سخت کرده تا این کشور را به مکانی غیر جذاب برای مهاجران تبدیل کند. به این ترتیب که اگر مهاجران از یک کشور امن راهی انگلیس شوند در واقع این کشور را به عنوان مقصد خود برگزیده‌ و از حقوق یکسان با مهاجرانی که قانونی وارد شده‌اند برخوردار نخواهند بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha