وزیر اقتصاد: کالاهای رسوبی در انبارهای استان بوشهر ساماندهی می‌‎شوند

بوشهر- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: کالاهای رسوبی در گمرک ها و انبارهای سازمان اموال تملیکی استان بوشهر بزودی ساماندهی می‎‌شوند.

به گزارش ایرنا، احسان خاندوزی جمعه شب در نشست شورای اداری استان بوشهر که با حضور رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد، افزود: در جریان ششمین سفر استانی هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر موضوع نخست حل مشکل رسوب کالاها در گمرک ها و انبارهای سازمان اموال تملیکی بود که رئیس جمهوری نیز از آن بازدید و دستورهای خوبی در این زمینه صادر کرد.

وی بیان کرد: در این ارتباط مقرر شد با انجام دو تا سه اقدام در مدت سه ماه آینده تحول چشمگیری در میزان رسوب کالاها (به لحاظ ورودی کالاهای رسوبی و سرعت خروج و تعیین تکلیف کالاهای منتظر احکام قضایی) ایجاد شود.

خاندوزی ادامه داد: در ارتباط با تجارت و بهره مندی از مزیت های مرزنشینی نیز که قطب معیشت بخش زیادی از مردم استان بوشهر است با نمایندگان لنجداران گفت و گو و مقرر شد با ساماندهی قانون واردات کالاهای ته لنجی(همراه ملوان) شرایطی فراهم شود که هم به معیشت این استان کمک و هم اینکه از تحمیل ضرر به تولید ملی جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم در این زمینه رئیس جمهوری و هیات دولت در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند تا خبرهای خوشی به مردم استان بوشهر برسد.

خاندوزی ادامه داد: در حوزه زیرساختی نیز در بازدیدهای صورت گرفته از بندرهای گناوه، دیلم و ریگ زیرساخت‎‌ها بسیار ضعیف بود که مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی تلاش کند از بنادر همراه با فایده‌‎های  بیشتر برای تقویب بخش‌های ضعیف‌تر در سایر بنادر استفاده شود.

وی اظهار داشت: در این زمینه با توجه به کمبودها وضعیت زیرساختی گلایه مردم نکته بارز‎ی بود که باید به آن رسیدگی شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: در ارتباط با مسئولیت اجتماعی شرکت‌‎های نفت و گاز نیز مطالبه مردمی برای تحقق خواسته‌‎ها بحق است که لازم است در برابر این نابرابری و تبعیض دستورالعمل از سوی وزیر نفت صادر شود.

وی افزود: در بازدید صورت گرفته از برخی از شهرستان‌ها برخی از شهروندان در ارتباط با سند مسکن خود اعتراض‌هایی داشتند چراکه با وجود دارا بودن سند به آنها اعلام شده باید با پرداخت مبلغی سند جدید بگیرند که این موضوع نیز پیگیری خواهد شد.

خاندوزی اظهار کرد: امیدواریم به سهم خود در وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق افزایش گردش مالی شرکت‎‌های استان بوشهر که گردش‌‎های بسیار خوبی دارند و هم سهم مالیات بر ارزش افزوده‌ه‎ای که در خارج از این استان پرداخت می‌شود و قابل افزایش است به استان بوشهر کمک شود.

سفر هیات دولت به استان بوشهر از روز پنجشنبه با سفر وزیر راه و شهرسازی به شهرستان‌های جنوبی این استان آغاز شد.

در دومین روز سفر رئیس جمهوری همراه با وزیران کشور، نفت، نیرو، اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی به استان بوشهر سفر کردند که در بدو ورود در فرودگاه بوشهر با حضور مسئولان استان بوشهر از جمله استاندار و نماینده ولی فقیه دراین استان و امام جمعه بوشهر مورد استقبال قرار گرفتند.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی، دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی کردند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست‌های نخبگان، شورای اداری و جمع خبرنگاران از جمله برنامه رئیس جمهوری در سفر به بوشهر  بود.

 براساس برنامه این سفر وزیر نیرو از شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی از شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم، وزیر راه و شهرسازی از شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر بازدید کردند.

با اعلام معاون اجرایی رئیس جمهوری از محل این سفر ۹۴ طرح در قالب ۱۷ توافقنامه با دستگاه‌‎های مختلف اجرایی سهم بوشهر شد.

 
 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha