۱۷ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱:۲۴
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84497203
۱ نفر

برچسب‌ها

۶ نظامی سوری در حمله هوایی رژیم صهیونیستی زخمی شدند
عکس آرشیو است

تهران - ایرنا - ۶ نظامی سوریه در پی حمله موشکی جمعه شب رژیم صهیونیستی به منطقه التنف که به سمت فرودگاه نظامی تی فور ( T-۴ ) انجام شد، زحمی شدند.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا، خبرگزاری سوریه ( سانا ) به نقل از یک منبع نظامی این کشور افزود که حوالی ساعت ۲۱.۳۳ روز جمعه، دشمن صهیونیستی  حمله موشکی را از سوی منطقه « التنف » به سمت فرودگاه نظامی T-۴ در منطقه مرکزی ( حمص ) انجام داد.

سانا به نقل از این منبع نظامی افزود که پدافند هوایی سوریه بیشتر موشک‌های دشمن صهیونیستی را منهدم کرد اما بر اثر این حمله شش سرباز سوریه زخمی شدند و موجب خسارات مادی شد.

همچنین پایگاه اطلاع رسانی « أثر » سوریه به نقل از منابع میدانی گزارش داد که این حملات موشکی در منطقه البادیه ( بیابان ) به سمت فرودگاه نظامی T-۴ در حومه شرقی حمص متمرکز شده بود.

وی با یادآوری اینکه پدافند هوایی سوریه نیز بسیاری از این موشک ها را مورد هدف قرار داد و منهدم کرد، افزود: این حمله خساراتی را در پی داشت.

در همین حال برحی از منابع گفتند که این حملات از منطقه ۵۵ جایی که پایگاه آمریکایی « التنف » در آن قرار دارد انجام شد که دو فرضیه را مطرح می کند . اول اینکه این حملات از سوی نیروهای آمریکایی انجام شده است و دوم اینکه هواپیماها و موشک های اسرائیلی از همین پایگاه پرتاب شده اند.

به نوشته پایگاه خبری « اثر » این حمله نوزدهمین حمله در طول سال ۲۰۲۱ است و این تعداد، حملات آمریکایی ها به منطقه شرقی در ابتدای سال جاری را شامل می شود.

رژیم صهیونیستی در سوم سپتامبر گذشته نیز حملات موشکی به نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق انجام داد که خسارات مادی ایجاد کرد و تلفات جانی در پی نداشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha