۱۱۱ طرح و توافقنامه ارمغان دولت سیزدهم برای توسعه استان بوشهر

بوشهر-ایرنا- معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت: در ششمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر ۹۴ طرح برای حوزه‎‌ های مختلف این استان به تصویب رسید که برای اجرای این طرح‌‎ها ۱۷ توافقنامه با دستگاه‎‌های اجرایی منعقد شد.

به گزارش ایرنا، سید صولت مرتضوی جمعه‌شب در نشست شورای اداری استان بوشهر با حضور رئیس جمهوری و اعضای دولت سیزدهم افزود: از مجموع طرح‌‎های سفر استانی هیات دولت به بوشهر سهم حوزه‎‌های زیربنایی ۲۵، صنعت و معدن ۹، بهداشت و درمان ۶، حوزه فرهنگی و آموزشی ۱۲، حوزه رفاه اجتماعی ۱۳، نفت و انرژی ۹، آب، خاک و کشاورزی ۱۰ و حوزه اشتغال نیز  چهار طرح است.

وی بیان کرد: وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز در راستای تکمیل بیمارستان‌‎های نیمه تمام و مرکزهای بهداشتی و درمانی استان بوشهر تصمیم‌های مناسبی اتخاذ کردند.

مرتضوی ادامه داد: برای استان بوشهر در وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت نیز تصمیم‌‎های بسیار خوبی گرفته شد.

وی افزود: همچنین برای نخستین بار برای پروژه‌هایی که قرار است بخش خصوصی در استان بوشهر اجرا کند با صندوق توسعه ملی و بانک‎‌های عامل به صورت کنسرسیومی جلسه تشکیل شد و توافق‌های بسیار جامعی در راستای اجرا پروژه‌های پایین دستی بخش های اقتصادی استان بوشهر محقق شد.

مرتضوی اظهار داشت: مقررد شدصندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد اشتغال خرد برای جوانان، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) برای زنان سرپرست خانوار و افراد تحت پوشش اشتغال و احداث واحدهای مددجویان تحت پوشش در شهرها و روستاهای استان، ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه‌های مختلف در استان بوشهر اقدام‌های بزرگی انجام دهند.

وی اظهار کرد: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز سهمیه تسهیلات به منظور ازدواج برای جوانان استان بوشهر اختصاص داد و برش بین بانکی آن را مشخص کرد.

مرتضوی اظهار کرد: همچنین مقرر شد بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز ۶ طرح را در استان بوشهر اجرایی کنند.

وی افزود: علاوه بر این رئیس جمهوری دستورهایی نیز در ارتباط با برداشت آب از انرژی اتمی، احداث سد و ایجاد راه دسترسی برای برخی از روستاهای استان بوشهر صادر کرد.

مرتضوی اظهار داشت: رئیس جمهوری همچنین دستور اکید مبنی بر اتصال راه‌آهن عسلویه- بوشهر- شیراز به خط سراسری و تکمیل پروژه‌‎های نیمه تمام استان بوشهر داشتند.

وی افزود: به منظور تحقق سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر صدها نفر ساعت کار کارشناسی در این استان، نهاد ریاست جمهوری و سایر وزارتخانه‌ها انجام شده است.

مرتضوی اظهار کرد: در این نشست‌ها خروجی بسیار مثبت و تصمیم‌های بسیار قاطعی بر حسب دستور رئیس جمهور لحاظ شده است.

وی گفت: در جریان سفرهایی که از سوی شماری از وزیران به شهرستان‌‎های استان بوشهر انجام شد علاوه بر ارائه گزارشی از حوزه ماموریت خود به بخشی از نارسایی‌ها رسیدگی کردند.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست با نخبگان استان از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha