رئیس جمهوری: فرآیندهای پیچیده اداری را باید تغییر داد

بوشهر- ایرنا- رئیس جمهوری گفت: امروزه باید جریان تحول خواهی در کشور راه بیفتد و بسیاری از فرآیندهای پیچیده و بروکراسی های اداری تغییر کند که مهمترین پیش نیاز آن در گام نخست تغییر در نگرش ها است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در نشست شورای اداری استان بوشهر در جریان ششمین سفر استانی دولت سیزدهم به  استان بوشهر اظهار داشت: نظام اداری امروزه بیش از آنکه به حل کارها کمک کند به نوعی امورات مردم را پیچیده تر می کند.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد که در بستر گام دوم انقلاب کاری متفاوت و تحولی را آغاز و باید از این وضعیت موجود با قدرت و با روحیه جهادی ، بسیجی و کار و تلاش بیشتر عبور کنیم.

رئیس جمهوری تحول در حوزه مدیریت، فرآیندها و تحول نهادی یا سازمانی را سه اصل مهم برای عبور از مشکلات و چالش هیا موجود بویزه در نظام اداری دانست و گفت: اینکه مدیری و یا مسئولی در یک نهادی بگوید که چندین پیرو و نامه و

مکاتبه انجام داده ام، برای حل مشکلات مردم و تسهیل در امور اجرایی کفایت نمی‌کند و البته این رویه حاکم به طور حتم باید تغییر کند.

رئیسی با ابراز نگرانی از وضع ناموزون و پیچیده نظام اداری و بروکراسی های طولانی و وقت گیر اظهارداشت: ما امروزه به شدت نیازمند مدیران تحول خواه و با نگرش "ما می توانیم" هستیم.

رئیس دولت سیزدهم ادامه داد: بسیاری از بزرگان و افراد نام آور و نامدار در عرصه و صحنه های گوناگون مردان تحول خواه بودند که رئیسعلی دلواری یکی برجستگان آنها بوده است.

بیشترین تحول و پیشرفت کشور در عرصه نظامی و دفاعی در دوران تحریم ها و تهدید ها انجام شده است 

وی یاآور شد: با وجود اینکه بیشترین تهدیدها و تحریم ها در عرصه های نظامی و دفاعی علیه کشورمان در سال های متمادی صورت گرفته اما در عین حال بیشترین تحولات و پشیرفت های چشمگیر نیز در همین حوزه اتفاق افتاده است.

رئیس جمهوری گفت: امروز باید کاری کنیم دشمن بهت زده شود؛ زیرا آنها پیشرفت ملت ایران و اینکه جوانان و مردمان ما نسبت به آینده امیدوار شوند، نمی خواهند، آنها به دنبال ایجاد یاس و  ناامیدی در جامعه هستند و باید با هوشیاری و نگاه‌های تحول آفرین و تغییر رویکردها و نگرش ها این وضعیت را  سامان داد.

استاندار بوشهر کالاهای اموال تملیکی و ملوانی را سامان دهد

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی مشکلات موجود در حوزه اموال تملیکی در مبادی ورودی و خروجی کالا و مسائل مربوط به ملوانان و مرزنشینان اشاره کرد و گفت: استاندار بوشهر باید در اسرع وقت و با تشکیل کارگروه های ویژه نسبت به رفع این چالش ها اقدام های اساسی انجام دهد.

 وی گفت: استاندار بوشهر در مدت سه ماه  آینده با تشکیل کمیته ویژه وضعیت اموال و کالاهای تملیکی در منطقه ویژه اقتصدی بوشهر را تعیین تکلیف کند.

رئیس جمهور همچنین بر تلاش برای رفع مشکلات مردم جزیره خارک و ساماندهی وضع تَه لنجی‌ها تاکید کرد و گفت: استاندار وظیفه دارد در ۱۰ روز آینده طی جلساتی با مسئولان مربوطه، مسئله تَه لنجی را به طور کامل بررسی کند تا با ساماندهی آن، شرایط بلاتکلیفی موجود از بین برود.

رئیسی افزود: همه ما اعضای هیات دولت بدون استثنا برای ایجاد تحول در وضعیت موجود برای دستیابی به وضع مطلوب استان بوشهر اتفاق نظر داریم.

وی ادامه داد: برای رسیدن به تحول  باید گزارشی از شناخت وضع موجود استان بوشهر داشته باشیم.

 چهره فقر و بیکاری باید از بوشهر زدوده شود

رئیس جمهوری  اضافه کرد: وضعیت استان بوشهر باید بیش از پیش در مسیر توسعه قرار گیرد و ضروری است که چهره فقر و بیکاری از این استان زدوده شود.

وی یادآورشد: بودجه،برنامه ریزی ،نیروی انسانی کارآمد و مدیریت قوی و جهادی جزء الزامات تحول است.

رئیس جمهوری خطاب به مسوولان استان بوشهر گفت: همه ما و شما واقف هستیم که وضعیت در استان بوشهر نسبت به امکانات و ظرفیت های آن متناسب با هم نیست.

رئیسی افزود: حتما باید رشد و توسعه استان بوشهر بیش از آنچه که هست وجود داشته باشد تا چهره این استان با فقر و محرومیت عجین نباشد.

احیای ظرفیت های استان بوشهر ضروری است

وی گفت: باید ظرفیت های استان بوشهر احیا شود تا این وضعیت موجب رنج مردم نباشد.

 رئیسی تاکید کرد: مردم استان بوشهر باید تفاوت نوع مدیریت را در امور زندگی خود احساس کنند.

۱۱۱ طرح و توافقنامه ارمغان ششمین سفر دولت سیزدهم برای استان بوشهر 

رئیس جمهوری بر لزوم اجری تک تک این مصوبات بر اساس برنامه زمانبندی مشخص تاکید کرد و گفت: وزرای مربوطه نیز باید در این راستا و با پیگری جدی نسبت به عملیاتی شدن پروژه ها و مشکلات و مسایل مطرح شده در سفر امروز  اهتمام ویژه داشته باشند.

سفر هیات دولت به استان بوشهر از روز پنجشنبه با سفر وزیر راه و شهرسازی به شهرستان‌های جنوبی این استان آغاز شد.

در دومین روز سفر رئیس جمهوری همراه با وزیران کشور، نفت، نیرو، اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی به استان بوشهر سفر کردند که در بدو ورود در فرودگاه بوشهر با حضور مسئولان استان بوشهر از جمله استاندار و نماینده ولی فقیه دراین استان و امام جمعه بوشهر مورد استقبال قرار گرفتند.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی، دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی کردند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست‌های نخبگان، شورای اداری و جمع خبرنگاران از جمله برنامه رئیس جمهوری در سفر به بوشهر  بود.

 براساس برنامه این سفر وزیر نیرو از شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی از شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم، وزیر راه و شهرسازی از شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر بازدید کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha