گرایی و پشتام ۲ مدال برنز در پیکارهای کشتی فرنگی جهان گرفتند

تهران - ایرنا - محمدعلی گرایی و پژمان پشتام نمایندگان وزن‌های ۷۷ و ۸۲ کیلوگرم ایران در پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان مدال برنز گرفتند. فردا شب محمدهادی ساروی و علی‌اکبر یوسفی در فینال ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم باید به مصاف حریفان بروند.

به گزارش ایرنا، دیدارهای فینال و رده‌بندی چهار وزن نخست پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان از ساعت ۱۹:۳۰ در سالن ورزشی جوردال آمفی شهر اسلو پایتخت نروژ آغاز شد.

 در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر کریستوف بورگر از اتریش را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد جی یول لی از کره‌جنوبی را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر صفر اولوو غنی‌زاده از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مختاری در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۶ مغلوب مالخاز آمویان دارنده مدال نقره اروپا از ارمنستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر یک مقابل کریستوپاس اسلیوا از لیتوانی مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه ۶ بر یک آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد به  گلا بولکوادزه قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان را نیز با نتیجه ۶ بر یک شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل رومن ولاسوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه  با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، گرایی به گروه بازنده‌ها رفت.

دارنده مدال برنز جهان در این گروه مقابل تمرلان شادوکایف از قزاقستان  با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی دست یافت و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار در یک مبارزه تماشایی با نتیجه ۹ بر صفر تاماس لوای از مجارستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت. این سومین مدال برنز گرایی در پیکارهای قهرمانی جهان است.

در وزن ۸۲ کیلوگرم پژمان پشتام دارنده مدال طلای آسیا در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۳ سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد طارق عبدالسلام شبلی محمد از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

فرنگی‌کار اهل باقرشهر در شهرستان ری در این مرحله با نتیجه ۳ بر یک از سد رادیک کولی‌اف دارنده مدال نقره جهان از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب برهان آکبوداک از ترکیه شد و به دیدار رده‌بندی رفت. پشتام در این دیدار لازلو زابو دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم نیز سجاد عباس‌پور در دور نخست با نتیجه با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب مکس نوری از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

از ظهر فردا (شنبه) و در مسابقات مقدماتی سه وزن پایانی میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن ۶۷ کیلوگرم و رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند.

همچنین فرداشب در دیدارهای فینال اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم محمدهادی ساروی و علی‌اکبر یوسفی برای کسب مدال طلا به مصاف حریفان خود می‌روند.

رده‌بندی نفرات برتر چهار وزن نخست به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: ۱- کن ماتسویی (ژاپن) ۲- امین صفرشایف (روسیه) ۳- الدانیز عزیزلی (جمهوری آذربایجان) و نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) ۱۱- سجاد عباس‌پور (ایران)
۷۲ کیلوگرم: ۱- مالخاز آمویان (ارمنستان) ۲- سرگئی کوتوزوف (روسیه) ۳-  گئورگ ساهاکیان (ارمنستان) و کریستوپاس اسیوا (لیتوانی) ۵- محمدرضا مختاری (ایران)
۷۷ کیلوگرم: ۱-  رومن ولاسوف (روسیه) ۲- سانان سلیمان‌اف (جمهوری آذربایجان) ۳- محمدعلی گرایی (ایران) و رولاند شوارز (آلمان)
۸۲ کیلوگرم: ۱- رفیق حسین‌اف (جمهوری آذربایجان) ۲- برهان آکبوداک (ترکیه)  ۳-  پژمان پشتام (ایران) و  آدلان آکیف (روسیه)

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha