فرمانداردیلم:مجوز زیست محیطی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهراخذ شد

گناوه - ایرنا - فرماندار دیلم استان بوشهر گفت:  مجوز زیست محیطی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر در حوزه این شهرستان پس از ۱۰ سال امروز در جریان سفر رئیس جمهوری و هیاتن دولت سیزدهم به این استان اخذ شد.

به گزارش ایرنا، احمد دشتی شامگاه جمعه در نشست با وزیر امور اقتصادی و دارایی که به نمایندگی از رئیس جمهوری و هیات دولت به اشهرستان دیلم سفر کرده بود، افزود:  منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر از پروژه‌های مهم و دارای اولویت در این شهرستان است که با آغاز به کار آن، در رونق اقتصادی بویژه ایجاد اشتغال شاهد یک تحول بزرگ در منطقه خواهیم بود.

وی بیان کرد: شهرستان دیلم با توجه به هم‌مرز بودن با سه استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و فارس و به عنوان دالان ورودی استان بوشهر مسیرهای ورودی و خروجی آن از اهمیت زیادی برخوردار است.
دشتی  گفت: در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای در این شهرستان، انتظار می رود ۶ کیلومتر از محور دیلم - گناوه و بخش اعظمی از جاده دیلم- بهبهان که هنوز زیر بار ترافیک نرفته است با اهتمام و توجه دولت، اعتبارات ملی تزریق شود تا شاهد بهره برداری از این مسیرها باشیم. 

فرماندار دیلم  با تاکید بر اینکه این شهرستان نفتی و گازی است، افزود: در حوزه این شهرستان بیش از ۲۷۰ حلقه چاه، مخزن  ۱۰ میلیون بشکه ای نفت خام، بزرگ‌ترین تلمبه خانه شرکت نفت بهرگان مستقر است.

وی اظهار داشت: شهرستان‌ دیلم  به لحاظ داشتن ۶۲ کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس، اسکله صادرات و واردات به کشورهای حاشیه این دریا، صنایع شیلاتی و آبزی پروری و گردشگری محل تلاقی بیش از ۶ خط لوله نفت صادراتی، استقرار شرکت‌های نفت و گاز مهم از جمله نمک زدایی بی بی حکیمه ۲، تزریق گاز سیاهمکان ۱۳۰۰، تاسیسات ۱۴۰۰ تلمبه خانه گوره،  شرکت نفت فلات قاره بهرگان و چاه‌های سروش نوروز و سایر تاسیسات دریایی،  نقش اساسی در فرایند تولید انتقال و فراوری و صادرات نفت دارد که این مهم نقش و جایگاهی مهم در توسعه پایدار و رونق اقتصادی کشور دارد.
فرمانداردیلم گفت: باتوجه به اهتمام دولت سیزدهم و قابلیت‌ها  و تنگناهای موجود ،برای دستیابی به رشد پایدار و تقویت زیرساخت‌ها و گسترش فعالیت های بازرگانی، توسعه صنایع دریایی و ایجاد بستر لازم و توزیع متوازن در بهبود شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی با صدور اوامر مساعد و معین، زمینه فعالیت پروژه‌های  اولویت دار ملی محرک و جریان ساز با توجه به اسناد توسعه شهرستان دیلم فراهم شود.

سفر هیات دولت به استان بوشهر از روز پنجشنبه با سفر وزیر راه و شهرسازی به شهرستان‌های جنوبی این استان آغاز شد.

در دومین روز سفر رئیس جمهوری همراه با وزیران کشور، نفت، نیرو، اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی به استان بوشهر سفر کردند که در بدو ورود در فرودگاه بوشهر با حضور مسئولان استان بوشهر از جمله استاندار و نماینده ولی فقیه دراین استان و امام جمعه بوشهر مورد استقبال قرار گرفتند.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی، دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی کردند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست‌های نخبگان، شورای اداری و جمع خبرنگاران از جمله برنامه رئیس جمهوری در سفر به بوشهر  بود.

 براساس برنامه این سفر وزیر نیرو از شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی از شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم، وزیر راه و شهرسازی از شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر بازدید کردند.

با اعلام معاون اجرایی رئیس جمهوری از محل این سفر ۹۴ طرح در قالب ۱۷ فقره توافقنامه با دستگاه‌‎های مختلف اجرایی سهم بوشهر شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha