استاندار بوشهر خواستار سرعت بخشی اجرای پروژه راه آهن شد

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: عملیات اجرایی راه آهن بوشهر - شیراز که فاز انتهایی خط سراسری مرکزیت کشور تا بندر بوشهر است سال ها است آغاز شده اما با وجود وعده دولت‌های گذشته هنوزپس از ۱۴ سال تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سرعت بخشی به آن برای توسعه این استان حیاتی است.

به گزارش ایرنا، احمد محمدی زاده شامگاه جمعه در نشست شورای اداری استان بوشهر که با حضور رئیس جمهوری و شماری از اعضای هیات دولت سیزدهم برگزار شد افزود: با ادامه روند کنونی عملیات اجرایی این پروژه ملی امیدی به آن در آینده نزدیک وجود ندارد.

وی بیان کرد: همچنین اتصال نیافتن این خط ریلی به بندر بوشهر و عسلویه به عنوان مبادی تجارت و انرژی کشور توجیه اقتصادی پروژه را منتفی ساخته و آن را از  بی اثر و ساقط کرده است.

محمدی زاده اظهار کرد: چشم امید بوشهری‌ها به تصمیمی است که رئیس جمهوری و هیات دولت در این سفر برای  این پروژه می‌گیرید.

وی با اشاره به مشکل کمبود آب در استان بوشهر گفت: ۹۰ درصد آب آشامیدنی این استان از منابع استان های همجوار تامین می‌شود که به دنبال خشکسالی و برداشت بی رویه از منابع زیر زمینی آب در آن استان ها باعث کمبود شدید آب در این استان شده است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر شهر بوشهر جزو نادر مراکز استان‌هایی است که آب درآن جیره بندی است انتظار می‌رود مصوبه هیات وزیران مبنی بر تامین حداقل ۳۰ درصد آب مصرفی با احداث آب شیرین کن‌ها در این استان پیگیری شود.

استاندار بوشهر تاکید کرد: همه تلاش خود را برای اجرای دقیق پروژه های مصوب به کار خواهیم بست.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست با نخبگان استان از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha