پاکستان حمله تروریستی به نمازگزاران افغانستانی در قندوز را محکوم‌ کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان با وحشیانه توصیف کردن حمله انتحاری امروز به مسجدی در ولایت «قندوز» افغانستان و ابراز تاسف از شهادت ده‌ها نفر از نمازگزاران، این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش جمعه شب ایرنا به نقل از منابع رسمی پاکستان، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور با صدور بیانیه‌ای، مراتب اندوه و تاسف مردم و دولت پاکستان نسبت به حمله تروریستی به نمازگزاران در ولایت قندوز را ابراز داشت.

«عاصم افتخار» گفت: حمله تروریستی وحشتناک امروز به مسجدی در ولایت قندوز افغانستان که گفته می شود منجر به از دست رفتن جان‌های باارزش و زخمی شدن تعداد زیادی از افراد دیگر شده است.

وی تاکید کرد: ما ضمن همدردی و اعلام همبستگی با ملت افغانستان، بار دیگر تروریسم را در همه اشکال و ظواهر آن محکوم می کنیم.

انفجار ظهر امروز هنگام ادای نماز جمعه در مسجد شیعیان در شهرستان سیدآباد رخ داد که پزشکان بدون مرز در ولایت قندوز تا کنون تعداد شهدا را ۵۰ و زخمی‌ها را بیش از ۱۰۰ نفر اعلام کرد.

گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای مسؤولیت این حمله انتحاری را بر عهده گرفت.

پاکستان حمله تروریستی به نمازگزاران افغانستانی در قندوز را محکوم‌ کرد

جلسه کمیته امنیت ملی پاکستان با دستور کار افغانستان 

همزمان با سفر معاون وزیر امور خارجه آمریکا به اسلام‌آباد، کمیته امنیت ملی پاکستان متشکل از رهبران بلندپایه سیاسی‌، نظامی و امنیتی این کشور با هدف بررسی آخرین تحولات مرتبط با افغانستان تشکیل جلسه داد.

دفتر نخست وزیری پاکستان اعلام کرد: سی و چهارمین جلسه کمیته امنیت ملی به ریاست «عمران‌خان» نخست وزیر و با حضور وزرای کلیدی کابینه، فرمانده‌هان نیروهای مسلح و روسای دستگاه اطلاعاتی و امنیتی با محور افغانستان و تاکید بر تقویت تلاش‌ها برای صلح و ثبات در این کشور همسایه برگزار شد.

اعضای کمیته امنیت ملی پاکستان با ابراز نگرانی از وضعیت وخیم انسانی در افغانستان، بر تعهد اسلام‌آباد برای حمایت از افغانستان امن، باثبات، مستقل و صلح آمیز تاکید کردند.

آنان هشدار دادند که وضعیت منطقه بسیار پیچیده است و هرگونه بی ثباتی در افغانستان می تواند پیامدهای شدیدی برای پاکستان داشته باشد.

نخست وزیر پاکستان ضمن تاکید بر تلاش‌های هماهنگ سیاسی برای پرداختن به اوضاع افغانستان، دستور تشکیل ستاد ویژه افغانستان با هدف هم افزایی جریان‌های مختلف در دولت اسلام‌آباد برای تعامل با افغانستان از جمله هماهنگی بین المللی را صادر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha