نماینده بوشهر در مجلس خبرگان: اقتصاد این استان به بازنگری نیاز دارد

بوشهر-ایرنا- نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: اقتصاد این استان نیاز به بازنگری دارد و این سرزمین با تولید بخش عمده نفت و گاز کشور نباید فقر داشته باشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری جمعه شب در دیدار رئیس جمهوری با نخبگان، علما، خانواده‌‎های شهدا و ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف مردم استان بوشهر افزود: بخشی از امکانات و درآمدهای این استان باید صرف مسائل و مشکلات این منطقه شود.

وی خطاب به رئیس جمهوری بیان کرد: باید دست استاندار بوشهر باز گذاشته شود تا بتواند مسائل و مشکلات مردم را که در طول زمان انبار شده به صورت صریح با وزیران و معاون اول رئیس جمهوری در میان بگذارد و به نحوی به او اختیار ویژه داده شود.

حسینی بوشهری اظهار داشت: انتظار می‌رود استاندار بوشهر با در میان گذاشتن مشکلات این استان با مسئولان، با همت رئیس جمهوری از این مشکلات گره گشایی کند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر ظرفیت ‎های زیادی دارد ‌گفت: ظرفیت‌های استان بوشهر تنها منابع زیرزمینی نفت و گاز نیست بلکه نیروی انسانی جوان مهمترین پتانسیل این استان است.

حسینی بوشهری اظهار داشت: همان گونه که نفت و میعانات گازی تامین کننده اقتصاد کشور است باید با تدبیر رئیس جمهوری از ظرفیت نیروی انسانی استان بوشهر نیز در رده‎‌های مختلف استفاده شود.

وی عنوان کرد: استان بوشهر همواره در برابر استعمارگران سینه سپر کرده و شهدای روحانیت از جمله حجت الاسلام شهید ابوتراب عاشوری، شهدای ارتش، سپاه و بسیج و بویژه سردار شهید نادر مهدوی به عنوان شهید نبرد مستقیم با آمریکا که همواره نامش بر سر زبان‌‎ها است چشم و چراغ این استان هستند که به آنها می‏‎بالیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: این استان ۲ ظرفیت بسیار مهم دارد که یکی از این ظرفیت‎‌ها منابع زیرزمینی و ظرفیت دیگر منابع انسانی است که می‌تواند نماد توسعه دانش بنیان براساس اندیشه‌های تمدنی مقام معظم رهبری باشد.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: ظرفیت‌های انرژی، تجارت، علم و فناوری، کشاورزی، شیلات از جمله دیگر قابلیت های مهم استان بوشهر به شمار می‌رود.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست با نخبگان استان از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha