ناظر گمرکات بوشهر: کالای همراه ملوان ساماندهی شود

گناوه - ایرنا - ناظر گمرک های استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: ساماندهی کالای همراه ملوان (ته لنجی)، درخواست اول مردم بنادر و مسئولان این استان است تا بتوانند این کالاها را با خیال راحت‌تر حمل و مصرف کنند.

به گزارش ایرنا، بهروز قره بیگی عصر جمعه در جریان بازدید وزیر امور اقتصادی و دارایی از تاسیسات بندری و گمرک بنادر گناوه و ریگ افزود: با ساماندهی کالای همراه ملوان، گرفتاری و مشکلات مردم پس از ترخیص کالا از گمرک حل می شود.

وی اظهارکرد: در زمان حاضر براساس مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، کالای همراه ملوان به بنادر درقالب خودروی وانت نیسان تحویل آنها می شود.

ناظر گمرک های استان بوشهر گفت: بنا به تصمیمی که ستاد مرکزی و کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا در استانداری بوشهر در زمینه  سفرهای دریایی گرفتند، گمرک بر این اساس عمل کرد و در سال گذشته سه سفر و در سال جاری  فعالان حوزه ملوانی تنها یک سفر انجام دادند.

وی بیان کرد: به رغم مصوبه دولت، قبل از اینکه شرایط محدودیتی ایجاد شود مجوز  ۶ بار در سال همراه با درنظرگرفتن معافیت ۱۵ میلیون تومان برای هر ملوان در یک سفر دریایی داشتند و می‌توانستند استفاده کنند.

قره بیگی افزود: با توجه به شرایط پیش آمده در وهله اول درخواست داریم در  حوزه ملوانی ساماندهی کالای ته لنجی اتفاق بیفتد.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست با نخبگان استان از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

شهرستان ساحلی گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد و شغل عمده مردم آن به دریا و کالای همراه ملوان مرتبط است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha