تداوم اعتراض بحرینی‌ها علیه رابطه حاکمان منامه با رژیم اسرائیل

تهران - ایرنا - بحرین برای دومین هفته پیاپی شاهد راهپیمایی اعتراض آمیز مردم این کشور علیه عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس و مخالفت با افتتاح سفارت این رژیم در منامه بود.

به گزارش جمعه شب ایرنا به نقل از رسانه‌های عربی از جمله پایگاه خبری « عربی ۲۱ »، مردم بحرین امروز ( جمعه ) برای دومین هفته پیاپی در اعتراض به عادی سازی روابط رژیم آل خلیفه با رژیم صهیونیستی و مخالت با افتتاح سفارت رژیم اسرائیل در منامه و محکوم کردن زیارت یک هیات بحرینی‌ از دیوار ندبه در سرزمین‌های اشغالی که با حمایت رژیم اشغالگر قدس انجام شد، راهپیمایی کردند.

بر اساس گزارش این رسانه‌ها، پلیس بحرین برای سرکوب برخی از این اعتراض ها که در منامه و شهرهایی از جمله « السانابس » و « بوری » برگزار شد از گاز اشک آور استفاده کرد. 

تاکنون گزارشی از دستگیری معترضان و آمار بازداشت شدگان منتشر نشده است.

تظاهرکنندگان با در دست داشتن پرچم فلسطین و بحرین و با سر دادن شعارهای « مرگ بر اسرائیل » و « نه به سفارت اسرائیل در بحرین اسلامی » اعتراض خود را اعلام کردند.

کاربران بحرینی همچنین با راه اندازی هشتگ « #بحرنیون_ضد_التطبیع » ( # بحرین _ علیه _ عادی سازی روابط) در شبکه‌های اجتماعی مخالفت کامل خود را با عادی سازی روابط کشورشان با رژیم اسرائیل را اعلام کردند.

سفارت رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه گذشته با حضور «یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در منامه گشایش یافت.

جمعه هفته گذشته نیز به دنبال سفر لاپید به بحرین، مردم این کشور با برگزاری تظاهرات مخالفت خود را با سازش و سفر این مقام صهیونیستی ابراز داشتند.

 شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی شیعیان بحرین در واکنش به افتتاح سفارت رژیم اشغالگر در منامه در توئیتی نوشت: آنچه که با افتتاح سفارت رژیم اشغالگر قدس در منامه و سفر لاپید به بحرین در تاریخ به ثبت خواهد رسید، ننگ و جنایت آل‌خلیفه در حق اسلام، امت و ملت است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم درباره مقدار شکاف ایجاد شده بین مردم بحرین و آل خلیفه گفت: عادی سازی روابط باعث شد تا فاصله بین دولت و مردم خیلی زیاد شود.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha