تاکیدمدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برلزوم بازگشت تولید به قبل ازتحریم‌ها

اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، بازگشت به ظرفیت تولید در کوتاه مدت و تثبیت و پایداری آن در میان‌مدت را از اولویت‌های مناطق نفتخیز جنوب برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز،‌ دکتر محسن خجسته‌مهر روز جمعه در نشست تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در اهواز بیان کرد:انتظار داریم شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برای بازگشت تولید به سطح قبل از تحریم و پایدار نمودن آن در میان مدت، برنامه‌های دقیقی به شرکت ملی نفت ایران ارایه دهد که تحقق این برنامه‌ها نیازمند ملزوماتی است که سعی خواهیم کرد آنها را فراهم آوریم.

وی اضافه کرد: در این راستا اعتبارات قابل توجهی برای اجرای پروژه‌های مرتبط با نگهداشت و افزایش تولید و اعتبارات مناسبی نیز برای کارهای اولویت‌دار رفاهی در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که بیش از ۷۰ درصد تولید نفت را به‌عهده دارد، و تنها یک شرکت پروژه محور نیست؛ انتظار این است که حاکمیت شرکتی در این مجموعه و سایر شرکت‌های تابعه احیا و تقویت شود.

وی گفت: مناطق نفتخیز جنوب باید در سیاست‌گذاری‌ها، یاریگر و همراه شرکت ملی نفت ایران باشد و در تصمیم‌سازی‌ها نقش ایفا کند و نباید تصور کنیم که شرکت‌های تابعه نقشی در کنترل و نظارت و تصمیم‌گیری‌های کلان ندارند.

خجسته‌مهر با تاکید بر اینکه خیلی از رویه‌های کنونی و ضعف‌های موجود با تقویت حاکمیت شرکتی برطرف می شود، افزود: مصادیق حاکمیت شرکتی باید در رویه‌ها و اقتصاد طرح‌ها دیده شود و در این راستا نقش هیات مدیره‌ها باید تقویت شود.

وی تشکیل هیات مدیره قوی و قدرتمند در مناطق نفتخیز جنوب را خواستار شد و افزایش اختیارات و ایفای نقش درست آن را در راستای اهداف و ماموریت‌های محوله مورد تاکید قرار داد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت در ادامه با اشاره به قدمت و عمر تاسیسات مناطق نفتخیز جنوب، گفت: نوسازی و بازسازی تاسیسات این شرکت به عنوان یک اولویت اساسی و ضرورت اجتناب ناپذیر باید مدنظر قرار گیرد و اقدامات لازم برای این مهم به‌صورت جدی دنبال شود.

وی افزود: شرکت ملی نفت ایران مصمم است تا اختیاراتی که مانع تولید و چابکی مناطق نفتخیز جنوب شده است را برطرف نموده به همین منظور از مدیرعامل جدید این شرکت ‌می‌خواهیم که با کار کارشناسی مصداق‌های این اختیارات تهیه و در اولین فرصت برای شرکت ملی نفت ارسال شود تا درباره بازگرداندن اختیارات تصمیم‌گیری شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ادامه از مهندس احمد محمدی در مدت تصدی مدیرعاملی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قدردانی کرد و گفت: باید قدردان جمهوری اسلامی باشیم که فرصت مسوولیت را به ما داده و باید بدانیم که این فرصت محدود است و در همین فرصت اندک باید حداکثر استفاده را برای انجام کارها و ماموریت‌های بزرگ انجام دهیم.

وی برای مهندس علیرضا دانشی مدیرعامل جدید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز آرزوی موفقیت کرد و گفت‌: وی از بخش بالادست صنعت نفت است و خوشحالیم که این مسئولیت را قبول کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران پس از این نشست به دیدار حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز رفت.

وی همچنین با حضور در مزار شهدای گمنام در شرکت مناطق نفتخیز جنوب، نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha