وزیرجهاد کشاورزی: سکوی سومی ایران در تولید خرمای جهان باید حفظ شود

بوشهر- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایران سومین تولیدکننده خرمای جهان است و باید این سکو حفظ شود که در این ارتباط برای نخستین بار ردیف اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومانی در بودجه سال ۱۴۰۰ برای حوزه نخیلات تصویب شده است.

به گزارش ایرنا، سید جواد ساداتی نژاد روز جمعه در بازدید از طرح تحول کشاورزی سعدآباد دشتستان افزود: از این میزان ۱۰۷ میلیارد تومان به پروژه ۲هزار و ۴۰۰ هکتاری سعدآباد و ۶۵ میلیارد تومان برای پروژه آبیاری آبپخش تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: شیلات و نخیلا ت از ظرفیت‌های عمده استان بوشهر به شمار می‌روند که به طور ویژه در حوزه اعتبارات سال ۱۴۰۰ لحاظ شده اند.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: با کمک مجلس شورای اسلامی اعتبار خوبی در بودجه ۱۴۰۰ به این بخش اختصاص داده شده است.

ساداتی نژاد ادامه داد: آب از مهمترین مشکلات نخیلات دشتستان است که پروژه های خوبی در دست اجراست با قوت از آنها حمایت و زمینه تکمیل آنها را فراهم می‌کنیم.

وی درباره سد دالکی نیز گفت: گزارش مفصلی. به من داده شده که آن را در جلسه جمع بندی دولت مطرح خواهم کرد.

شهرستان دشتستان با بیش از چهار میلیون اصله نخل و تولید سالانه بیش از ۱۲۰ هزار تن خرما قطب کشاورزی استان بوشهر و کشور محسوب می‌شود.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha