حدود پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به جوانان خراسان شمالی پرداخت شد

بجنورد- ایرنا- معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، حدود پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به جوانان استان در بخش های مختلف خانگی و ورزشی پرداخت شد.

مصطفی ارحامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تسهیلات به ۱۳ پرونده اشتغال در حوزه های مختلف ورزشی، صنایع دستی و کارگاه خیاطی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات با همکاری صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود، افزود: در این میان بیشترین این تسهیلات اشتغالزایی برای تجهیز باشگاه های ورزشی و صنایع چوبی پرداخت شده است.

ارحامی یادآور شد: پارسال نیز ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام برای ۴۲ طرح اشتغال‌زایی به جوانان روستایی استان در حوزه دامپروری پرداخت شد.

وی با اشاره به انجام اطلاع رسانی های لازم برای دریافت تسهیلات به تمامی سازمان ها مردم نهاد فعال در حوزه اشتغال، تصریح کرد: این تسهیلات بدون هیچ کارمزدی اعطا شد و دریافت کنندگان آن از مشاوره و آموزش های لازم برای پرورش دام بهره مند می شوند.

خراسان شمالی بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ حدود ۲۷۰ هزار جوان ۱۵ تا ۲۹ سال دارد که حدود ۳۲ درصد جمعیت استان را شامل می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha