پروژه آبیاری نخیلات آبپخش بوشهر با ۶۵ میلیارد تومان در دست اجرا است

بوشهر- ایرنا- وزیرجهاد کشاورزی گفت: در راستای اصلاح روش آبیاری، فاز اول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار نخیلات منطقه آبپخش شهرستان دشتستان استان بوشهر با اعتبار ۶۵ میلیارد تومان در دست اجرا است.

به گزارش ایرنا، سید جواد ساداتی نژاد روز جمعه در بازدید از پروژه شبکه های آبیاری تحت فشار نخیلات منطقه آبپخش افزود: زنجیره خرما به دلیل اشتغال زایی و ارزش افزوده، به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر مورد توجه دولت سیزدهم است.

وی اظهار کرد: فاز بعدی پروژه آبیاری نخیلات آبپخش با تامین اعتبار سال آینده ادامه می‌یابد.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: برای نخستین بار در بودجه سال۱۴۰۰ ردیف اعتباری به ارزش ۲۲۰ میلیارد تومان برای اصلاح نخیلات اختصاص یافته است که امید می‌رود سال آینده نیز ادامه پیدا کند.

وی اضافه کرد: اجرای طرح‌های اصلاح روش‌های آبیاری با هدف ارتقا کمی و کیفی محصول خرما انجام  می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر گفت: پروژه شبکه فرعی آبیاری تحت فشار آب آبپخش در مساحت یکهزار و ۵۰ هکتار و برای ۱۵۷ هزار اصله نخل در دست اجرا است.

محمدتقی منوچهری اذامه داد: این ‌پروژه به طول ۸۰ کیلومتر و در ۳۲ مزرعه اجرا می‌شود.

سید جوادساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در این سفر طبق برنامه ریزی های انجام شده از روند اجرایی طرح تحول کشاورزی منطقه سعدآباد، بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان بازدید و با خانواده شهید گنجی رایزن فرهنگی ایران در لاهور پاکستان نشستی خواهد داشت.

وزیر جهاد کشاورزی که به عنوان نماینده رئیس جمهوری و هیات دولت در ششمین سفر استانی دولت سیزدهم به شهرستان دشتستان شفر کرده است با نمایندگان قشرهای مختلف مردم این شهرستان  دیدار و به بررسی مسائل و مشکلات آنها برای انعکاس به هیات دولت و تصمیم گیری لازم خواهد پرداخت.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha