مهمترین اخبار و رویدادهای البرز در هفته‌ای که گذشت

کرج - ایرنا - هفته گذشته ( دهم تا شانزدهم مهرماه ) رویدادها و اخبار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در استان البرز رخ داد که مهم ترین آنها تشییع پیکر شهید مدافع حرم در شهرستان فردیس بود.

یک هزار و ۷۰۰ شغل برای محرومان در البرز ایجاد شد،نرخ بیکاری البرز تک رقمی شد،میزان استقبال سرمایه گذاران خارجی در طرح های دارویی ایران بالا است،یک میلیون و ۸۰۰ هزار دز واکسن کرونا در البرز تزریق شد،اخلالگران درمانگاه مشکین دشت فردیس تحت پیگرد پلیس امنیت،امتیاز تیم گل ریحان از البرز خارج می شود،دستاوردهای شهرک دارویی برکت افتخار البرز و کشور است، سالانه ۹۰ هزار نفر به جمعیت البرز افزوده می شود،انتزاع شهرداری فردیس از کرج مطالبه جدی است،ایجاد اشتغال از اولویت های دولت و مجلس است،پرواز به مقصد مشهد مقدس از فرودگاه پیام البرز افزایش یافت،کمبود ۲ هزار معلم در آموزش و پرورش البرز،ایستگاه  قطار برقی کرج - شهرجدیدهشتگرد به زودی راه اندازی می شود،۱۰ هزار میلیارد تومان برای طرح های توجیه پذیر البرز پرداخت شد از جمله مطالب مهم خبری هفته گذشته در این استان بود.

تنظیم لایحه خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس زمان بر است،شورای نگهبان حافظ دستاوردهای نظام اسلامی است،کاهش ۳۵درصدی سرقت خودرو در فردیس،مسکن ملی شهرجدید هشتگرد با رعایت الزامات ایمنی اجرا می شود، نابسامانی چرخه پسماند یکی از مشکلات اساسی شهر کرج است،وزارت کشور حکم شهردار کرج را ابلاغ کرد،گل ریحان متولی رسمی ندارد،رسیدگی به پرونده متهمان واکسن تقلبی کرونا در البرز آغاز شد،تسریع در روند واکسیناسیون بستر را برای رونق گردشگری مهیا کرده است،افزایش ۷۶ درصدی کشفیات مواد مخدر در فردیس،طرح سلامت اداری گامی بلند برای ریشه کنی بسترهای فساد زا است،میزان تزریق واکسیناسیون البرز به مرز ۲ میلیون دز رسید،پیکر مطهر شهید مدافع حرم هادی شریفی در فردیس تشییع شد،۶ مرکز جامع سلامت فردیس استیجاری هستند نیز از دیگر عناوین مهم خبری هفته گذشته البرز بود.

همچنین نیروی انتظامی حافظ امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی است،پارک «ایران کوچک» کرج جایزه مدیریت شهری را کسب کرد،مواد پروتئینی از دستفروشان خریداری نشود،توده ۹ کیلوگرمی از بدن یک بیمار در کرج خارج شد،رقابت های بیسبال کاپ غرب آسیا به سال ۱۴۰۱ موکول شد،کم بارشی و کاهش شدید سطح سفره های زیرزمینی در البرز،تعیین ضرب الاجل برای واکسیناسیون دانش آموزان در البرز،انفجار گاز شهری در کرج هشت مصدوم داشت،بارش برف کشاورزی البرز را در وضعیت زرد هشداری قرار داد و وحدت مهم ترین عامل پیروزی جهان اسلام است را از دیگر عناوین خبری می توان عنوان که در استان البرز بر روی خروجی خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار گرفت.

معاون کمیته امداد :یک هزار و ۷۰۰ شغل برای محرومان در البرز ایجاد شد

معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان البرز از ایجاد یک هزار و۷۰۰ شغل برای مددجویان و محرومان طی سال جاری در این استان خبر داد.

شاهین رضایی  در گفت و گو با ایرنا افزود: این شغل ها  در قالب تسهیلات اشتغال، کاریابی و راهبری شغلی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

استاندار : نرخ بیکاری البرز تک رقمی شد

 استاندار البرز با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای اشتغالزایی در سال های اخیر گفت که نرخ بیکاری در این استان تک رقمی شده است.

به گزارش  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، عزیزاله شهبازی افزود: نرخ بیکاری  استان البرز در تابستان سال ۹۹ به میزا ن ۱۲.۴درصد بود که این رقم در تابستان ۱۴۰۰ به ۹.۱ درصد رسید.

رییس اتاق بازرگانی البرز:میزان استقبال سرمایه گذاران خارجی در طرح های دارویی ایران بالا است

 رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز از استقبال سرمایه گذاران‌ خارجی برای سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی ایران خبر داد.

پرهام رضایی در جریان بازدید از شهرک صنعتی دارویی برکت در ساوجبلاغ گفت: یکی از کشورهای مطرح و فعال در آسیا در زمینه تجهیزات پزشکی خواهان سرمایه گذاری در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی استان شده است و در این زمینه برنامه ریزی هایی را تدارک دیده ایم.

یک میلیون و ۸۰۰ هزار دز واکسن کرونا در البرز تزریق شد

سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا استان البرز اعلام کرد که یک میلیون و ۸۰۰ هزار دز واکسن کرونا از ابتدای طرح واکسیناسیون تا نهم مهرماه جاری در این استان به گروه های هدف تزریق شده است.

دکتر مهرداد بابایی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  تاکنون حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در البرز حداقل یک دز واکسن دریافت کرده اند.

اخلالگران درمانگاه مشکین دشت فردیس تحت پیگرد پلیس امنیت

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری فردیس اعلام کرد که شناسایی اراذل و اوباشی که به درمانگاه الماس واقع در مشکین دشت حمله کردند ، در دستور کار پلیس امنیت این شهرستان فردیس قرار گرفت.

پنجشنبه ساعت ۲۱ شب ۲ نفر از ارازل و اوباش به درمانگاه الماس مجتمع تجاری آفتاب واقع در مشکین دشت وارد شدند و به دکتر درمانگاه با گاز اشک آور حمله کرده و شیشه های درمانگاه را با قمه شکنند.

مالک باشگاه: امتیاز تیم گل ریحان از البرز خارج می شود

مالک باشگاه گل ریحان البرز گفت: چندین استان خواهان حضور تیم گل ریحان هستند و به زودی از البرز خارج می شویم.

میثم رضایی در گفت وگویی با خبرنگاران ضمن انتقاد از مسوولیت پذیر نبودن مسوولان ورزشی  استان افزود: استان های دیگر با تمام وجود خواهان حضور گل ریحان در استان خود هستند و با چند گزینه وارد مذاکره و به نتایج مثبتی رسیده ایم و به زودی از  البرز خارج خواهیم شد.

دستاوردهای شهرک دارویی برکت افتخار البرز و کشور است

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز عملکرد و دستاورد های صنایع مستقر در شهرک صنعتی برکت در بستر تولید دارو و تجهیزات پزشکی را بسیار با اهمیت دانست و این شهرک  را از افتخارات استان البرز و کشور عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی  البرز، یداله مالمیر در جریان بازدید از شهرک صنعتی دارویی برکت در ساوجبلاغ شتاب بخشی در سرمایه گذاری جهت استقرار تعداد بیشتری از تولیدکنندگان دارویی در این شهرک را مورد تاکید قرار داد و گفت: در ۱۰ سال گذشته آنگونه که باید رشد صنایع مرتبط در این شهرک در حد انتظار نبوده است، لذا باید دراین زمینه بستر های لازم فراهم شود.

استاندار: سالانه ۹۰ هزار نفر به جمعیت البرز افزوده می شود

استاندار البرز با بیان اینکه مهاجرت از دغدغه ها است گفت: سالانه ۶۰ هزار تا ۹۰ هزار نفر به جمعیت این استان افزوده می شود.

عزیزاله شهبازی در نشست شورای راهبردی روسای دانشگاه های البرز افزود:  باید به زوایای مختلف این امر به صورت علمی بپردازیم و چگونگی ایجاد سبتر لازم برای ماندگاری جمعیت در سایر استان ها مورد بررسی قرار گیرد.

انتزاع شهرداری فردیس از کرج مطالبه جدی است

رییس شورای اسلامی شهرستان فردیس گفت: شتاب در انتزاع شهرداریهای فردیس و کرج و انجام پروسه های حقوقی و اداری آن یک مطالبه جدی است.

ملیحه اکبری در چهارمین نشست شورای اسلامی شهرستان فردیس که با حضورفرماندار و اعضاء شورا برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه تأخیر در انجام این مهم در دسترسی مدیریت شهری فردیس به سرمایه ها و دارایی های قانونی خود وقفه ایجاد کرده است.

ایجاد اشتغال از اولویت های دولت و مجلس است

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایجاد اشتغال به عنوان دغدغه خانواده‌ها و جوانان از اولویتهای دولت سیزدهم و مجلس یازدهم است که به جد پیگیری می‌شود.

علی حدادی  در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر جدید هشتگرد ضمن تقدیر از مدیریت و اعضای هیات مدیره شرکت عمران به دلیل فعالیتها و اقدامات ارزشمند در این شهر  اظهار داشت: شهر جدید هشتگرد با وجود انسجام و هم افزایی حاکم در آن آینده خوب و درخشانی خواهد داشت.

پرواز به مقصد مشهد مقدس از فرودگاه پیام البرز افزایش یافت

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اعلام کرد که  به دنبال استقبال مردم استان البرز از پروازهای این فرودگاه، تعداد پرواز به مقصد مشهد مقدس و بالعکس از طریق این فرودگاه افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، نادر ثناگو مطلق افزود: پیش از این هفته ای یک پرواز در روزهای جمعه از مبدا فرودگاه پیام به مقصد مشهد مقدس و بالعکس از این فرودگاه انجام می شد.

کمبود ۲ هزار معلم در آموزش و پرورش البرز

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: آموزش و پرورش این استان در حوزه آموزشی با کمبود ۲ هزار معلم مواجه است.

سالار قاسمی درگفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه استان از لحاظ شاخص سنی دارای کارکنان اداری و آموزشی باسابقه است،اظهارداشت: اکنون آمار کارکنان بازنشسته از نیروی های ورودی به حوزه آموزش و پرورش البرز بیشتر است.

استاندار البرز:ایستگاه  قطار برقی کرج - شهرجدیدهشتگرد به زودی راه اندازی می شود

 استاندار البرز اعلام کرد که ایستگاه جدید قطار شهری کرج -شهر جدید هشتگرد با نام شهید دکتر محسن فخری زاده به زودی راه اندازی می شود.

عزیزاله شهبازی در بازدید از روند اجرای پروژه ایستگاه های بین  راهی قطار برقی کرج_ شهر جدیدهشتگرد افزود: با گذشت بیش از یک سال از آغاز به کار قطار برقی کرج - شهر جدید هشتگرد، کیفیت خدمات رسانی به مردم  در این مسیر هر روز در حال افزایش است.

معاون استاندار البرز:۱۰ هزار میلیارد تومان برای طرح های توجیه پذیر البرز پرداخت شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز اعلام کرد که بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک های این استان به طرح های توجیه پذیر پرداخت شده است.

جهانگیر شاهمرادی در سی و هشتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز افزود: تلاش ها براین بوده است که طی سه سال گذشته اعتبارات صرف طرح های توجیه پذیر شود.

تنظیم لایحه خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس زمان بر است

رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به قول وزیر ورزش و جوانان مبنی بر تنطیم لایحه خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس ظرف مدت ۲ ماه آینده گفت که با این وجود اعتقاد بنده بر این است که با توجه به تغییر و تحولاتی که در دولت داشتیم این موضوع زمان بر است.

محمد مهدی فروردین در حاشیه بازی فوتبال پیشکسوتان پرسپولیس با تیم منتخبان البرز( شهدای رزکان البرز) که با هدف گرامیداشت شهید علی لندی در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد در گفت و گو با ایرنا افزود:خصوصی سازی این ۲ باشگاه در دستور کار دولت است اما  بایستی لایحه جامع و کاملی به مجلس برای اینکه نظام جامع باشگاه داری مصوب شود ارسال که این مهم اتفاق نیافتاده است.

شورای نگهبان حافظ دستاوردهای نظام اسلامی است

فرماندار فردیس گفت: شورای نگهبان حافظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمام برهه ها است.

ابوالفضل اینانلو در آیین تکریم و معارفه مسوول نظارت بر انتخابات شهرستان فردیس با اشاره به بیانات امام ره و مقام معظم رهبری افزود:   شورای نگهبان یکی از مهمترین ارکان نظام مقدس  جمهوری اسلامی ایران است و نظارت این شورا  بسیار  مهم و ارزشمند است.

کاهش ۳۵درصدی سرقت خودرو در فردیس 

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از کاهش ۳۵ درصدی سرقت خودرو و افزایش ۲۰ درصدی کشفیات سرقت در۶ ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه آن در سال قبل خبر داد.

سرهنگ کامران ملکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از آنجایی که مهم‌ترین هدف و مأموریت‌ها پلیس افزایش احساس امنیت شهروندان و کاهش ناامنی در جامعه است، مبارزه با سارقان، مخلان نظم و امنیت و فروشندگان موادمخدر به صورت مستمر ادامه دارد.

مسکن ملی شهرجدید هشتگرد با رعایت الزامات ایمنی اجرا می شود

 مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد استان البرز با اشاره به مباحث ایمنی و آتش نشانی برای ساختمانهای بلند مرتبه، از اجرای ضوابط ایمنی در سازه های اقدام ملی مسکن و جهش تولید در شهر جدید هشتگرد خبر داد.

مسعود حق لطفی در گفت و گو با ایرنا  اظهار داشت: مباحث ایمنی و آتش نشانی برای ساختمان ها با هدف افزایش ایمنی سازه ها و حفاظت از اموال ساکنان طراحی شده که توسط شرکت عمران در سازه های درحال احداث اجرا می شود.

نایب رییس شورا:نابسامانی چرخه پسماند یکی از مشکلات اساسی شهر کرج است

نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج اعلام کرد که نابسامانی چرخه پسماند از جمع آوری ، انتقال تا بازیافت و دفن از مهمترین مشکلات زیست محیطی این کلانشهر است.

علیرضا رحیمی  در بازدید از محل دفن زباله های شهر کرج در حلقه دره ، افزود:  امروزه  موضوع پسماند و شیوه های تصمیم گیری در خصوص آن، روح و روان شهروندان را به بازی گرفته است.

وزارت کشور حکم شهردار کرج را ابلاغ کرد

 سخنگوی و عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر کرج از ابلاغ حکم مصطفی سعیدی سیرایی شهردار منتخب این کلانشهر با امضای وزیر کشور خبر داد.

علی قاسم پور  به خبرنگاران گفت: با پیگیری های صورت گرفته حکم  شهردار منتخب کلانشهر کرج از سوی وزیر  کشور امضا و ابلاغ شد و با تثبیت دوره سرپرستی به مدیریت می توانیم شاهد آغاز دوره جدیدی از کار و خدمت باشیم.

معاون ورزش و جوانان البرز: گل ریحان متولی رسمی ندارد

معاون توسعه اداره کل ورزش و جوانان البرز با اشاره به پایان تاریخ اعتبار باشگاه گل ریحان عنوان کرد که بر همین اساس این باشگاه در زمان حاضر متولی رسمی ندارد.

کیهان گلستانی در گفت وگو با ایرنا افزود: از نظر ما مدارک باشگاه قدیمی و فرد دیگری برای دریافت مجوز جدید اقدام نکرده است.

رسیدگی به پرونده متهمان واکسن تقلبی کرونا در البرز آغاز شد

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات چهار متهم پرونده واکسن‌های تقلبی کرونا به ریاست قاضی حسین اعظمی چهاربرج در دادگاه کیفری یک استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری البرز،ساسان علی رمجی نماینده دادستانی کرج با قرائت کیفرخواست متهمان این پرونده به نام های مهرداد بهاری، بهزاد میرزایی، شهاب آیرملو و مهدی حاتم آبادی فراهانی خواستار اشد مجازات برای آن‌ها شد.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز:تسریع در روند واکسیناسیون بستر را برای رونق گردشگری مهیا کرده است

رییس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی البرز، تسریع در روند واکسیناسیون را بستر ساز رونق کسب و کارها در حوزه گردشگری عنوان کرد.

شادی حاضری در حاشیه سفر یک روزه هیاتی از اتاق بازرگانی و انجمن صنایع دستی قزوین به البرز با گرامیداشت هفته جهانی گردشگری گفت: با گذشت یک سال نیم از چالش شیوع کرونا ، اکنون خبر های خوبی را از رونق تدریجی فضای کسب و کار درحوزه گردشگری دریافت می کنیم.

افزایش ۷۶ درصدی کشفیات مواد مخدر در فردیس

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: در اجرای طرح های انتظامی ،میزان کشف مواد مخدر در ۶ ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۷۶ درصد افزایش نشان می دهد.

سرهنگ کامران ملکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای این طرح ها یک هزار و ۲۳۳ معتاد متجاهر از سطح شهرستان فردیس  جمع آوری و به مراکز بازپروری تحویل داده شدند.

نماینده کرج:طرح سلامت اداری گامی بلند برای ریشه کنی بسترهای فساد زا است

نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام وصول طرح سلامت اداری و پیشگیری از تعارض منافع در صحن علنی مجلس گفت: با اجرای این طرح بسترهای فساد زا در ساختار اداری ریشه کن می شود.

مهدی عسگری در گفت و گو با ایرنا افزود: با شناسایی دقیق مصادیق تعارض منافع  به عنوان بستر اصلی بروز انواع مفاسد، رانت‌خواری و تبعیض در دستگاه اداری ، قانون جامع و یکپارچه‌ای جهت کاهش یا حذف بسترهای فساد زا باید تصویب و اجرا شود.

میزان تزریق واکسیناسیون البرز به مرز ۲ میلیون دز رسید

سخنگوی قرارگاه مقابله باکرونای استان البرز اعلام کرد با اقدامات انجام گرفته میزان تزریق واکسن کرونا در این استان به مرز ۲ میلیون دز رسید.

 دکتر مهرداد بابایی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تاکنون بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان البرز حداقل یک دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

پیکر مطهر شهید مدافع حرم هادی شریفی در فردیس تشییع شد

پیکر مطهر شهید مدافع حرم هادی شریفی روز سه شنبه همزمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور خانواده های معظم شهدا، ایثارگران ،جانبازان و اقشار مختلف مردم شهرستان فردیس استان البرز تشییع شد.

به گزارش ایرنا، این آیین  از مقابل سپاه ناحیه امام رضا (ع) تا فلکه چهارم فردیس با مداحی و عزاداری در سوگ سالروز حلت پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)  و شهادت سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتی (ع ) همراه بود.

۶ مرکز جامع سلامت فردیس استیجاری هستند

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس اعلام کرد که از ۱۱ مرکز جامع سلامت در این شهرستان مکان ۶ مرکز استیجاری هستند.

دکتر پانته آ عینی در نشست تعیین تکلیف پروژه های اولویت دار از محل ارزش افزوده فاقد دهیاری در حوزه سلامت در محل فرمانداری فردیس افزود: مرکز جامع سلامت در بخش شمالی شهرک وحدت در منطقه سرحدآباد فاقد دهیاری، زمین برای ساخت وجود دارد با دانشگاه علوم پزشکی استان مکاتبه شده و دانشگاه نیز اعلام آمادگی کرده در صورتی که تامین اعتبار ساخته می شود.

در بیانیه سپاه البرزآمده است؛نیروی انتظامی حافظ امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی است

 سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در بیانیه ای به مناسبت هفته ناجا آورده است که نیروی انتظامی حافظ امنیت، آرامش و آسایش مردم ایران و مظهر اقتدار و همچنین مهربانی و رافت است.

روابط عمومی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در بیانیه ای که در آستانه هفته نیروی انتظامی منتشر کرده، آورده است: بدون شک، پیشرفت، تعالی و نیل به توسعه همه جانبه و پایدار، بستری امن، سالم و با آرامش را طلب می‌کند تا در سایه این امنیت، فعالیت‌ها با قدرت و سرعت بیشتری شتاب گیرد و برقراری نظم و امنیت اجتماعی تنها در اثر زحمات مخلصانه عزیزان  ناجا واقعیت پیدا می‌کند.

پارک «ایران کوچک» کرج جایزه مدیریت شهری را کسب کرد

پارک «ایران کوچک » شهرداری کرج موفق به دریافت جایزه مدیریت شهری اسلامی - ایرانی شد.

به گزارش  مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرج ،  دبیرخانه دائمی جایزه مدیریت شهری اسلامی ایرانی ضمن قدردانی از مشارکت شهرداری‌ها در فراخوان جایزه مدیریت شهری اسلامی ایرانی که به همت کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و مجمع جهانی شهرهای اسلامی برگزار شد نتایج نهایی را اعلام کرد و شهرداری کرج توانست با ارائه اثری منحصربه‌فردی به نام پارک ملی ایران کوچک در این فراخوان بدرخشد و جایزه از آن خود کند.

مدیرکل دامپزشکی البرز: مواد پروتئینی از دستفروشان خریداری نشود

مدیرکل دامپزشکی استان البرز با اشاره به اهمیت سلامت مواد غذایی، از مردم خواست ماهی و مواد پروتئینی را از دستفروشان کنار خیابان خریداری نکنند.

دکتر غلامرضا توکلی همزمان با ۱۴ مهرماه، روز ملی دامپزشکی در جمع خبرنگاران افزود: حوزه فعالیت دامپزشکی بسیار گسترده است ولی آحاد مردم از آن اطلاعات درستی ندارند به طوریکه یکی از مهمترین وظایف حوزه دامپزشکی در ارتباط کنترل و پیشگیری بیماری های دائمی و بیماری های زئونوز (مشترک بین انسان ودام) می باشد.

توده ۹ کیلوگرمی از بدن یک بیمار در کرج خارج شد

پزشک جراح عمومی بیمارستان کمالی کرج در یک عمل جراحی نادر موفق به خارج کردن یک توده ۹ کیلوگرمی از بدن یک بیمار در این بیمارستان شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز، این بیمار که یک خانم ۵۴ ساله است با درد شکم به کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان کمالی کرج مراجعه کردکه پس از انجام بررسی پزشکی وجود تومور ۹ کیلو گرمی در شکم وی تشخیص داده شد.

رقابت های بیسبال کاپ غرب آسیا به سال ۱۴۰۱ موکول شد

رییس انجمن بیسبال وسافت بال استان البرز با اشاره به لغو شدن رقابت های بسیبال کاپ غرب آسیا به میزبانی این استان اعلام کرد که برگزاری این رقابت ها به سال ۱۴۰۱ موکول شد.

شهرام شفایی در گفت وگو با ایرنا افزود: پیش از این قرار بود که رقابت های بسیبال و سافت بال کاپ غرب آسیا مهرماه امسال در استان البرز برگزار شود که بنا به تصمیم فدراسیون آسیایی در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در آسیا این رقابت ها لغو شده است.

کم بارشی و کاهش شدید سطح سفره های زیرزمینی در البرز

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز با بیان اینکه در سال جاری با کاهش شدید بارندگی ها روبرو بوده ایم گفت: بر اساس پیش بینی ها این کم بارشی همچنان ادامه دارد که با ادامه این روند شاهد کاهش شدید سطح سفره های زیرزمینی خواهیم بود.

فردین حکیمی در گفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: هر چه میزان خشکسالی بیشتر باشد و بارش کمتری را شاهد هستیم و نتیجه آن می‌شود که سطح آب‌های زیرزمینی کاهش می‌یابد و پایین آمدن سطح آب سفره‌های زیرزمینی روی مناطق مستعد انتشار گرد و غبار مانند اشتهارد و نظرآباد تاثیر می‌گذارد.

تعیین ضرب الاجل برای واکسیناسیون دانش آموزان در البرز

 دانشگاه علوم پزشکی استان البرز برای واکسیناسیون کرونای دانش آموزان ۱۲ سال به بالا این استان ضرب الاجل تعیین کرد.

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، به منظور بازگشایی ایمن مدارس و هماهنگی های انجام شده میان وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش واکسیناسیون کلیه دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال از ۱۵ تا ۱۸ مهر انجام خواهد شد. 

انفجار گاز شهری در کرج هشت مصدوم داشت

مدیر عامل جمعیت هلال احمر البرز گفت که بر اثر انفجار گاز شهری در یک منزل مسکونی در کرج هشت نفر مصدوم شدند.

محمد باقر خلفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : بنا به گزارش مردمی در ساعت یک بامداد امروز پنجشنبه ۱۵ مهر ماه  درمنطقه چهارصد دستگاه کرج ،  با احتمال  نشت گاز در یک منزل مسکونی منجر به مصدومیت افراد آن منزل و تخریب بیش از ۱۰ منزل همجوار شد.

بارش برف کشاورزی البرز را در وضعیت زرد هشداری قرار داد

مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: بارش اولین برف پاییزی در روستاهای حاشیه کرج - چالوس، کشاورزی استان البرز را در وضعیت زرد هشداری قرار داده است.

 محمدرضا فلاح نژاد در گفت و گو با ایرنا افزود:  بارش لحظه ای  برف غروب  امروز  مناطق دروان، ارتفاعات کاهار، کل نو و ناز  در البرز جنوبی را سفید پوش کرد.

وحدت مهم ترین عامل پیروزی جهان اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی تمام معادلات استکبار را بر هم زده است گفت: امروز وحدت مهم ترین و بزرگ ترین عامل پیروزی جهان اسلام است.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج  به تمدن نوین اسلامی اشاره کرد و افزود:  با توجه به اینکه بیانیه گام دوم، انقلاب اسلامی  را به آرمان بزرگش یعنی ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظیمی نزدیک خواهد کرد،  بنابراین برای ساختن  این تمدن به وجود اندیشه تمدن ساز نیاز است.

البرز که به دلیل مهاجرپذیری و وجود اقوام مختلف «ایران کوچک» لقب گرفته است، سال ۱۳۸۹ با مساحت پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر و جمعیتی حدود سه میلیون نفر به عنوان سی و یکمین استان کشور شناخته شد.

این استان مهاجرپذیر با داشتن ۶ شهرستان طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد، کرج و فردیس در کنار پایتخت ایران قرار گرفته و روزانه ۳۰۰ هزار نفر از آن به تهران در حال تردد هستند.

هر چند البرز از نظر مساحت کوچکترین استان کشور محسوب می شود اما جاذبه های طبیعی و تاریخی آن به خصوص جاده کرج – چالوس که به دروازه بهشت شمال ایران مشهور است، سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی را به سوی خود می کشاند.

این استان یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد و ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های آن است.

فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند (الگو) در البرز، این استان را به یکی از قطب های صنعت و تولید در کشور تبدیل کرده است..

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha