سازمان هواشناسی «هشدار دریایی سطح زرد» صادر کرد

تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای با هشدار دریایی سطح زرد از وزش باد و افزایش موج بین ۱ تا ۱.۵ متر در سواحل و ۲ متر در فراساحل به همراه بارش باران خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار دریایی-سطح زرد از افزایش ارتفاع موج همراه با بارش باران و وزش باد در روز جمعه خبر داد.

وزش باد و افزایش ارتفاع موج بین ۱ تا ۱/۵ متر در سواحل و ۲ متر در فراساحل به همراه بارش باران از جمله مخاطراتی است که ورود این سامانه در کشور رقم خواهد زد.
از امروز دریای خزر، در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان و فردا -شنبه- دریای خزر، در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان و غرب مازندران تحت الشعاع این سامانه قرار خواهند گرفت.

بنابر اعلام هواشناسی، احتمال آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت به قایق و شناورهای کوچک، احتمال اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی وجود دارد و باید از شنا، جلوگیری از تردد قایقهای تفریحی و کوچک بویژه به نقاط فراساحل اجتناب کرد. فعالیت‌های دریایی نیز باید با احتیاط کامل انجام شوند.

سامانه دومی که امروز وارد کشور می‌شود، با افزایش ارتفاع موج و وزش باد همراه است که روز یکشنبه به پایان خواهند رسید. افزایش ارتفاع موج بین ۱ تا ۱/۵ متر در سواحل و ۲ متر در فراساحل از جمله مخاطرات این سامانه است.

مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس، در نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان و بوشهر تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرند. ضمن این که احتمال غرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک و احتمال اختلال در فعالیت‌های دریایی خلیج فارس نیز وجود دارد.

ممانعت از شنا، احتیاط در ترددهای دریایی بویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی از جمله توصیه‌های سازمان هواشناسی در این‌باره است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha