وزیر کشور: رئیس جمهوری اهتمام ویژه ای به تحقق مطالبات مردم دارند

بوشهر- ایرنا- وزیر کشور گفت: رئیس جمهوری از بدو سفر خود به استان بوشهر از چندین مرکز بازدید داشته که در این بازدیدها اهتمام ویژه‌‎ای برای تحقق مطالبات مردمی داشته است.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی روز جمعه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: رئیس جمهوری از بدو سفر خود به استان بوشهر چند بازدید داشتند که از جمله آنها بازدید از شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) بود.

وی بیان کرد: این شرکت با ظرفیتی بالا از قابلیت لازم برای ساخت سکوهای غول پیکر دریایی، کشتی‌های بزرگ و بازسازی سکوها و شناورها برخوردار است.

وحیدی ادامه داد: مسئولان شرکت صدرا  در بازدید رئیس جمهوری درخواست داشتند که کار ساخت شناورهای بزرگ به آنها سپرده شود که رئیس جمهوری در این زمینه نیز دستورهای لازم را  ابلاغ کرد.

وی افزود: رئیس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان بوشهر بازدیدی از نخلستان‌های شهرستان تنگستان داشتند که بیشتر مردم در استقبال پرشور خود از رئیس جمهوری مشکل کمبود آب و ضرورت احداث سد را مطرح کردند که رئیس جمهوری دستورهای لازم را برای تحقق این مهم صادر کرد.

وحیدی اظهار داشت: آیت الله رئیسی بازدیدی نیز از شرکت ساخت راه آهن-بوشهر شیراز داشت که مسائل و مشکلات آن بررسی شد و در این زمینه دستورهای لازم را به وزیر راه و شهرسازی ابلاغ کرد.

وی گفت: رئیس جمهور در کنار این بازدید دیداری نیز با شماری از نمایندگان مردم داشت که درخواست آنها نیز تامین سد و احداث جاده دسترسی بود که در این ارتباط نیز دستورهایی صادر شد.

وزیر کشور گفت: آیت الله رئیسی بازدیدی نیز از انبار اموال تملیکی در بوشهر داشت که با توجه به وجود ابهاماتی در قوه قضایی و وزارت اقتصاد و دارایی نسبت به اموال تملیکی که مقرر شد در این حوزه نیز راهکارهای مناسبی در پیش گرفته شود.

وحیدی یادآور شد: رئیس جمهور در ادامه سفر خود به موزه شهید رئیسعلی دلواری نماد حماسه و استکبارستیزی رفت که در این بازدید نیز با شماری از مردم گفت و گو و مسائل و مشکلات آنها را بررسی کرد.

 رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران های اهرم مرکز شهرستان تنگستان و موزه شهید رئیسعلی دلواری از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha