وزیر اقتصاد: دولت سیزدهم برای ایجاد رونق اقتصادی  تلاش می‌کند

بوشهر-ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت سیزدهم با همراهی با مسئولان منطقه ‌ای در تلاش برای ایجاد رونق اقتصادی در کشور است.

به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی که به عنوان نماینده رئیس جمهوری و هیات دولت در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم به شهرستان های گناوه و دیلم سفر کرده است روز جمعه پس از ابلاغ سلام گرم رئیس جمهوری به بندرنشینان گناوه در بازدید از تاسیسات این بندر افزود: در این ارتباط مسائل و مشکلاتی که بر اثر تحریم‎‌ های ظالمانه چند سال اخیر برای مناطق ساحلی و بندری استان بوشهر بوجود آمده‌ است از سوی نمایندگان مطرح شده که برای بررسی و حل آنها تلاش خواهد شد.

وی بیان کرد: مسئولان محلی نیز مسائل و مشکلاتی را مطرح کردند که پس از بازدید رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت از استان بوشهر مورد بررسی قرار می‌گیرد تا برای بازگردانی رونق اقتصادی این استان در نشست شورای اداری چاره‌‎اندیشی مناسبی صورت گیرد.

خاندوزی ادامه داد: دولت در تلاش است با انجام اقدام های لازم شرایطی فراهم کند تا در سفر سال دیگر به استان بوشهر، درجه رضایت بیشتر مردم در ارتباط با رونق اقتصادی این استان را تامین کرده باشد.

وی اظهار کرد: در این راستا برای بخش‌‎های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات و تمرکز بر رفع مسائل حوزه تجارت و بازرگانی تلاش ویژه خواهد شد تا شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر باشیم.

خاندوزی افزود: اکنون زیرساخت‌‎های بندری در شان و مناسب فعالان اقتصادی و مردم خونگرم و ولایت‎مدار بوشهر نیست که باید تلاش کرد با ارتقا آن زمینه برای پیشرفت شاخص های اقتصادی این استان فراهم شود.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

 رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران های اهرم مرکز شهرستان تنگستان و موزه شهید رئیسعلی دلواری از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha