بندر دلوار جلوه مقاومت مردم استان بوشهر در مقابل زورگویان است

بوشهر-ایرنا - رئیس جمهوری گفت: بندر دلوار جلوه مقاومت مردم استان بوشهر در مقابل زورگویان و استعمارگران است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در حاشیه ششمین سفر استانی خود به بوشهر از موزه شهید رئیسعلی دلواری در جمع مردم این منطقه با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب دردلوار و یاد کردن از این سلحشور نام آور افزود: رئیسعلی دلواری تنها یک نام از این خطه نیست بلکه امروز کسانی هستند که در مسیر شهدای عالیقدری که بوشهر تقدیم انقلاب اسلامی کرده است در راه دفاع از ارزش‌ها، وطن و ناموس کشور در مقابل متجاوزان ایستادگی کرده اند.

وی با بیان اینکه ۱۶ مهر ماه روزی تاریخی برای بوشهر و برای دلاوری مردم این استان گفت: در چنین روزی بود که شهید مهدوی و یارانش از ادامه دهندگان راه رئیسعلی دلواری در دریا در مقابل ناوهای متجاوز استکبار جهانی ایستادگی کردند.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: باز هم جوانمردانی از این استان هستند که در قالب مدافعان حریم و حرم  (ع) مردانه ایستادگی و مقاومت می کنند.

رئیس جمهوری ادامه داد: همه مردان و زنان این سرزمین به تاسی از امام حسین (ع) سرور آزادگان جهان و یاران باوفایش درس ایستادگی، مقاومت و پایداری آموختند و مرزداران ما در استان بوشهر در ادامه راه نورانی و ملکوتی شهید رئیسعلی دلواری در مقابل متجاوزان ایستادگی کرده و می کنند.

وی خطاب به مردم دلوار گفت: امروز نام فرزندان شهید شما زینت بخش هر کوی و برزنی در این شهرستان و استان بوشهر است و نشان می‌دهد مقاومت، ایستادگی، دشمن شناسی و دشمن ستیزی همیشه در وجود مردم استان بوشهر بوده و در آینده نیز خواهد بود. 

رئیس جمهوری با اشاره به روحیه دشمن شناسی رئیسعلی دلواری افزود: رئیسعلی دلواری و یاران او در مقابل متجاوزان نظامی انگلیسی که هم امکانات نظامی و هم امکانات پشتیبانی و لجستیک داشتند ایستادند و آنها را از پای درآوردند.

وی ادامه داد: حماسه آفرینی رئیسعلی دلواری نشان داد ما مردان و زنانی در این خطه داشته ایم که بدون توجه به کسب نام و شهرت تنها برای خدا، عزت ملی و دفاع از وطن از همه چیز خود گذشتند. 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه خداوند انسان‌های با ایمان را نام آور می‌کند گفت: هر کسی که خط آن نبوی و حسینی باشد ناآور می‌شود و نسل‌ها و عصرها بیایند و بشناسند شخصیت نام آور و مقاومتی که دشمن را شناخت. 

وی تاکید کرد: زمان شناسی، دشمن شناسی، اقدام به موقع و خطرکردن باعث ماندگاری نام شهید رئیسعلی دلواری شد.

رئیس جمهوری در ادامه سخنان خود با اشاره به نکاتی که از طرف امام جمعه دلوار مطرح شد گفت: یکی از درخواست‌های مردم این منقطه این است که دلوار از نظر تقسیمات کشوری ارتقا یابد.

وی اضافه کرد: این درخواست مردم دلوار قابل بررسی است و خواست مردم این خطه اگر با شاخص‌هایی که برای ارتقا تعیین شده تطبیق کند به طور حتم این کار از سوی وزارت کشور بررسی و بعنوان یکی از مصوبه‌های سفر به اطلاع مردم می‌رسد. 

آیت الله رئیسی گفت: حضور من در اجتماعات مردمی افتخاری است برای من و هدفم از این اجتماعات این است که علاوه بر سخنرانی در جریان خواست مردم نیز قرار بگیرم.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت امروز  جمعه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.

آیت الله رئیسی در این سفر یکروزه از سوی وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، نفت،اقتصاد و دارایی، راه و شهرسازی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ، معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول ، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی و  رئیس دفتر رئیس جمهوری همراهی می شود.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ،نخلستان های اهرم  و موزه شهید رئیس علی دلواری از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha