امام جمعه اردبیل: قدرت‌های بزرگ در صدد آتش افروزی در منطقه هستد

اردبیل - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با تبیین نقش بازیگران فرامنطقه‌ای در ایجاد بحران در منطقه گفت: ایران و جمهوری آذربایجان باید توجه کنند که قدرت‌های بزرگ درصدد آتش‌افروزی در منطقه هستند.

به گزارش ایرنا ، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با اشاره به اینکه دشمنان ایران در حال سازماندهی تحریم کامل اقتصادی ایران هستند، بیان کرد: آمریکا سه هفته قبل اعلام کرد که "مهلت مذاکره با ایران در حال اتمام است و  ایران باید سریع به پای مذاکره برگردد" و بعد از گذشت چند روز اوضاع قفقاز ملتهب شد.

وی بیان کرد: این تهدید آمریکا برای تمام کشورهای منطقه تکلیف ایجاد می‌کند که مواظب امنیت خود باشند.

آیت‌الله عاملی اظهارکرد: در طول اشغال قره‌باغ، ایران در کنار جمهوری آذربایجان ایستاد و از هر جهت از آذربایجان حمایت و بالاترین احسان را تقدیم آن کشور نمود.

امام جمعه اردبیل با یادآوری کمک‌های ایران نسبت به جمهوری آذربایجان تشریح کرد: در جنگ اخیر نیز ایران در حد بسیار اعلی کمک کرد، کمک بالاتر از این نمی‌شود که رهبر عظیم‌الشأن انقلاب خود وارد ماجرا شده و جانانه از تمامیت ارضی آذربایجان و از آزادی تمام خاک این کشور دفاع کرد. 

آیت‌الله عاملی با اشاره به مشکلاتی که جمهوری آذربایجان برای تردد تریلی‌های ایرانی ایجاد کرده است، گفت: ما ۲۵ سال مسیر بیله‌سوار به نخجوان را در اختیار آذربایجان گذاشتیم اما آنها از چند کیلومتر نگذاشتند تریلی‌های ما رد بشوند، آنها را جریمه و دو نفر را زندانی کردند در حالی که مقصد همه آنها روسیه بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تاکید کرد که ایران ذخیره روز مبادای همسایگان خود می‌باشد و آنها باید به این مهم توجه داشته باشند.

آیت‌الله عاملی همچنین با بیان فضیلت ماه‌های محرم و صفر اظهارکرد: خروج از ماه محرم و صفر برای عاشقان اهل بیت مثل خروج از یک تصفیه خانه بزرگ است، در عزاداری‌های این ماه‌ها آنچه حاصل می شود تولد دوباره و خاموشی آتش جهنم است.

وی با بیان اینکه ثوابی که از عزاداری برای امام حسین (ع) و از گریه به آن حضرت حاصل می‌شود قابل بیان نیست، افزود: آنچه لازم است حفظ این ثواب و کرامت الهی است. مبادا با امام حسین خداحافظی کنیم ،کربلا یک سبک زندگی است که باید در تمام شئون اجتماعی و فردی ما حضور داشته باشد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha