سرپرست وزارت آموزش و پرورش: مشارکت خیران، محرومیت‌زدایی را درپی دارد

چابهار - ایرنا - سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مشارکت و حضور خیران، محرومیت‌زدایی را درپی دارد گفت: خیران ساخت ۲ هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان را عهده‌دار شده‌اند.

به گزارش ایرنا، علیرضا کاظمی در بدو ورود به شهرستان چابهار در محل فرودگاه کنارک اظهار داشت: یکی از جلوه‌های نظام تعلیم و تربیت، مشارکت خیران در توسعه فضاها و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری است.

وی با ابراز خرسندی از سفر به جنوب استان سیستان و بلوچستان و مشارکت در برنامه افتتاح پروژه های خیرساز اظهار داشت: فرهنگ احسان و نیکوکاری در حقیقت صدقه جاریه‌ای است که باید در بین آحاد جامعه به‌ویژه در مدارس و دانش آموزان نهادینه شود.
او با گرامیداشت یاد و خاطره انسانی نیکوکار و نیک اندیش زنده یاد "حسین علیمرادی" افزود: خانواده این عزیز به نیکی راه پر خیر و برکت وی را ادامه داده و نوع دوستی و انسان دوستی را به معنای واقعی کلمه محقق کرده‌اند.
کاظمی بیان داشت: خیران همراه و یاریگر آموزش و پرورش هستند و قدردانی از آن‌ها در حقیقت پاسداشت یک ارزش ماندگار و بی‌بدیل است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: خوشبختانه در سیستان و بلوچستان از مجموع ۲ هزار کلاس درس در حال ساخت، کار احداث هزار کلاس را خیرین عزیز تعهد کرده‌اند و نمونه واقعی الگوی مشارکتی هستند.
وی خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از همه توان و ظرفیت باید به دنبال فراهم شدن زمینه مشارکت هر چه بیشتر خیران در کمک به محرومیت زدایی و توسعه فرهنگ انفاق باشیم.

به گزارش ایرنا سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سفری یک روزه به سیستان و بلوچستان با مسئولین و مردم استان دیدار کرد. وی همچنین افتتاح و خشت‌گذاری پروژه‌های آموزشی چابهار را در دستور کار دارد.
همچنین تجلیل از برگزیدگان کنکور سراسری ۱۴۰۰ از جمله برنامه های سفر کاظمی به جنوب استان است.

علیرضا کاظمی ساعتی قبل با استقبال معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، حمید الدین یوسفی فرماندار کنارک، سعیدی نماینده مردم در مجلس، رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش، عبدالرحیم کُردی مدیر عامل منطقه آزاد چابهار و جمعی از مسوولان وارد فرودگاه بندر کنارک شد.

سرخط اخبار استان‌ها