۲۰  بیمار مثبت کرونایی روز گذشته در بیمارستان‌های زنجان بستری شدند

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هم اکنون ۳۴۹ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۲۰ نفر مربوط به موارد مثبت روز گذشته است.

دکتر پرویز قزلباش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به رقم ۱۲۵ هزارو ۵۶۳ نفر رسیده است که ۲۰۸ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود.

وی اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۱۳۷ هزارو ۹۱۹ نفر رسیده است.

 این مسوول ادامه داد: روز گذشته این استان سه مورد فوتی بر اثر کرونا ثبت کرد که بر این اساس شمار فوتی‌های کرونایی از زمان شیوع ویروس تاکنون در این استان به یک‌هزارو ۷۲۴ نفر رسید.

وی اظهار داشت: هم اکنون شمار مبتلایان سرپایی و بستری در استان روند نزولی به خود گرفته است اما شهروندان زنجانی باید همچنان رعایت نکات اعلام شده را تا کنترل بیماری مورد توجه قرار دهند.

قزلباش افزود: طبق گزارشهای اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون موارد بستری نیز بر اساس یافته های آزمایشگاهی به تعداد ۱۲ هزارو ۳۵۶ نفر در استان زنجان ثابت شده است که ۱۰ هزارو ۴۵۲ نفر از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

این مسوول خاطرنشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی همچنین مشکوک به عدد ۳۴ هزارو ۱۷۹ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی اعلام شده، وضعیت کرونایی شهرستان سلطانیه آبی و شهرستان‌های زنجان، خدابنده، ابهر و خرمدره همچنان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

طبق  همین، رنگ بندی،  شهرستان‌های ماهنشان، ایجرود و طارم در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha