استانداران برای اجرای قانون جهش تولید مسکن همکاری کنند

بوشهر- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه در اجرای قانون جهش تولید مسکن، چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم احداث خواهد شد، همراهی و همکاری استانداران در شناسایی و معرفی اراضی دولتی در این ارتباط ضروری است.

به گزارش ایرنا، رستم قاسمی روز پنجشنبه در سفر به استان بوشهر با شرکت درشورای اداری شهرستان کنگان، اعلام کرد: استانداران به عنوان مسئول شورای مسکن استان ها باید زمین‌های درون شهرها که متعلق به دولت است را شناسایی و به اداره کل راه و شهرسازی استان ها اعلام کنند تا آن اراضی با تغییر کاربری در اختیار دهک‌های یک تا ۵ جمیعتی برای اجرای طرح جهش تولید مسکن قرار گیرد.

وی افزود: اراضی حریم شهرها، کنار شهرها و خارج از حریم با پیشنهاد وزارت راه جزو حریم شهر خواهد شد تا برای ساخت مسکن و اجرای قانون جهش تولید مسکن استفاده شوند.

قاسمی توضیح داد: تعهد ما در بخش مسکن این است که چهار میلیون خانه در مدت چهار سال در کشور احداث شود. برای این کار برنامه‌ریزی‌ها انجام و زمین‌هایی نیز پیش‌بینی شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هفته آینده سامانه ثبت نام متقاضیان چهار میلیون واحد مسکونی قانون جهش تولید مسکن آماده خواهد شد، بر ثبت‌نام متقاضیان واقعی در سامانه تاکید کرد. 

قاسمی گفت: باتوجه به تجربیات مسکن مهر و مسکن ملی، در اجرای قانون جهش تولید مسکن، واحدهای مسکونی در مناطقی که متقاضی وجود دارد، احداث خواهد شد و بنابراین جهش تولید مسکن بر اساس متقاضی محوری طراحی شده  است.

وی توضیح داد: در این ارتباط اراضی مناسب، ارایه تسهیلات ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومانی و خدمات رایگان و مناسب برای اجرای قانون جهش تولید در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت و در شهرهای کوچک بنیاد مسکن آماده سازی زمین را انجام  و به مردم برای احداث مسکن تخصیص می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: راه دیگر احداث مسکن در قانون جهش تولید با همکاری تعاونی ها و  انبوه سازان است که اقدام خواهد شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: در جلسه ای که قبل از سفر استانی هیات دولت به استان بوشهر با معاون اول رئیس‌جمهوری به بوشهر برگزار شد، اعتبارات خوبی برای این استان تخصیص یافته است که فردا در سفر رئیس جمهوری به این استان، اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کریدور نوارساحلی جنوب از پیشرفت مناسبی برخوردار است، گفت: تکمیل این کریدور برای چهار استانی که این محور از آنها می گذرد، بسیار مهم و استراتژیک است.

قاسمی اظهارداشت: در باره تکمیل بندر کنگان نیز به سازمان بنادر و دریانوردی اعلام شد که برای توسعه این بندر و بنادر جنوبی اعتبار لازم را تدوین و به وزارتخانه پیشنهاد بدهد تا مراحل تصویب آن انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: از دیگر موضوعاتی که در سفر به استان بوشهر بررسی شد، توسعه حریم شهرها است که در این ارتباط تعیین  حریم شهر سیراف در جلساتی که با وزارت کشور برگزار خواهد شد، حل می‌شود. 

 رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه روز پنجشنبه به منظور بازدید از برخی طرح‌های جاده‌ای و بندری وارد استان بوشهر شد.

قاسمی در این سفر دو روزه از طرح ها و پروژه های زیرساختی و مسکن بازدید خواهد کرد. بازدید از مراحل احداث کریدورجنوب، بزرگراه بزباز_ بندو، طرح توسعه اسکله های کنگان و شیرینو ، احداث کنارگذر کنگان _ دوراهک و دیدار با اقشار مختلف مردم از برنامه های رستم قاسمی در اولین روز سفر به این استان است.

 وزیر راه و شهرسازی نماینده معین هیات دولت در شهرستان های کنگان و دیر در سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان بوشهر تعیین شده است.

 به گفته مسئولان ارشد استان بوشهر بزودی این استان مقصد ششمین سفر استانی رئیس جمهوری قرار گرفته است، سفرهایی که با سنتی پسندیده جمعه‌ها و بسیار بی‌پیرایه تدارک دیده شده و اولویت آن استان‌های محرومی است که نیاز به توجه ویژه ‌ای برای حل موانع توسعه‌ دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، استاندار و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری روز پنجشنبه در پیامی مشترک سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری و شماری از اعضای هیات دولت به این استان را فرصت مغتنمی برای حل مشکلات و نقطه عطفی در پیشرفت استان بوشهر اعلام کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha