بیش از چهار هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان خراسان شمالی توزیع شد

بجنورد - ایرنا - مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی گفت : به مناسبت روزهای سوگواری پایانی ماه صفر چهار هزار و ۲۹۰ بسته گوشت نذری، بسته معیشتی و نوشت افزار بین نیازمندان استان توزیع شد.

هاشم شیرازیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد بسته های توزیع شده یکهزار و ۶۴۰ بسته گوشت قربانی نذری با مشارکت کانون های مساجد خراسان شمالی ، کانون و موسسه خیریه حضرت خدیجه (س) قم و خیران بین نیازمدان استان توزیع شد.

وی گفت: این بسته های همدلی حاوی گوشت قربانی نذری ویژه طرح قربانی ماه صفر و ایام سوگواری پایانی این ماه است که از سوی موسسه خیریه حضرت خدیجه (سلام الله علیها) شهر قم و خیرین برنامه تلوزیونی «سمت خدا» تهیه شده و به صورت ماهانه به استان های مختلف ارسال می شود.

وی افزود: همچنین در این روزها ۵۵۰ بسته معیشتی میان خانواده های نیازمند استان توزیع شد.

مدیر ستاد فهمای خراسان شمالی گفت: همچنین  همزمان با شروع تحصیلی جدید ۲ هزار و ۱۰۰ بسته نوشت افزار هرکدام به ارزش ۱۲۰ تا ۲۵۰ هزار تومان تهیه و بین دانش آموزان نیازمند حاشیه شهرها توزیع شد. 

 شیرازیان اظهار داشت: پیش از این و در مراحل قبل رزمایش که از ابتدای سال گذشته آغاز شده، طی کمک مؤمنانه و در قالب این طرح همدلی، بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ هزار خانواده از بسته های گوشت نذری خیرخواهانه بهره مند شدند.

وی گفت: رابطان  کانون های مساجد در شهرستان ها و نقاط مختلف استان با شناسایی خانواده های نیازمند و معرفی آنها، در این کار خداپسندانه و خیرخواهانه سهیم می‌شوند و این بسته های همدلی را به دست  افراد شناسایی شده می رسانند.

بیش از ۵۹ هزار و ۸۱۰ خانوار با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha