فرماندار: توسعه زیرساخت ها در ثلاث باباجانی روند خوبی دارد

کرمانشاه ـ ایرنا ـ فرماندار ثلاث باباجانی گفت: اجرای پروژه های عمرانی با هدف توسعه زیرساخت ها ، در این شهرستان مرزی روند خوبی دارد.

یدالله شکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تونل سیاه طاهر که در توسعه و رونق اقتصادی شهرستان و کاهش مسیر و حذف نقاط حادثه خیز نقش اساسی دارد با پیشرفت بیش از ۶۷ درصد در حال اجرا می باشد و تنها حدود ۷۰ متر از حفاری این تونل باقی مانده است.

وی تصریح کرد: احداث تونل سیاه طاهر در حوزه استحفاظی این شهرستان از اقدامات ارزنده ای است که در حال انجام است و انتظار می رود با تزریق اعتبار و تامین مالی ، این پروژه در آینده نزدیک به اتمام برسد و حدود ۴۰ نقطه حادثه خیز در این مسیر حذف شود.

فرماندار ثلاث باباجانی ادامه داد: عملیات تکمیلی بیمارستان ۳۲ تختخوابی این شهرستان که یکی از کلیدی ترین مطالبات شهرستان می باشد و حدود ٨۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، پیمانکار آن انتحاب شده و به زودی شروع خواهد شد.

شکری اظهار داشت: حفاری چهار حلقه چاه عمیق در شهرهای  تازه آباد و میرآباد و روستاهای فیاد و کیسله نهایی و اعتبار آن تامین و در دست پیمان سپاری است.

وی گفت: تخصیص ۳۵ لیتر آب شرب از محل سد ازگله برای افق بلند مدت شهر ازگله نیز در دستور کار قرار گرفته است .

فرماندار ثلاث باباجانی با بیان اینکه پیگیری لازم در راستای احداث تصفیه خانه آب شرب ازگله انجام شده اضافه کرد:
برای تکمیل پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر تازه آباد و شتاب بخشیدن به اجرای این پروژه عمرانی و خدماتی ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی است، این شهرستان حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد و دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستاست که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha