وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای سوگواره زخم عتیق نشست

تهران- ایرنا- «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم به تماشای سوگواره آئینی زخم عتیق که تعزیه‌ای در رثای عاشورا است، نشست..

انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته در نهمین شب از شب‌های سوگواره زخم عتیق که در بنیاد فرهنگی روایت فتح و به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می‌شود، به تماشای مراسم تعزیه شهادت حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) نشست.

در این مراسم، اسماعیلی، تعزیه را جزو مواریث فرهنگی کشور وهنری برخاسته از فرهنگ دینی ایران اسلامی برشمرد و گفت: از زحمات گروه تعزیه و بانیان این حرکت ارزشمند که با وجود شرایط کرونایی مخاطرات موجود را به جان خریدند صمیمانه تشکر می‌کنم. انشاالله خداوند اجر اخروی به آنان عطا فرماید.

وی افزود: هنر تعزیه جزو مواریث فرهنگی و ملی ماست و حتما حمایت از این هنر می‌بایست در دستور کار نهادها و دستگاه‌های فرهنگی ذی‌ربط قرار گیرد. ما هم‌ برنامه‌هایی را برای رشد، اعتلا و توسعه این هنر ارزشمند در نظر داریم که انشاالله اجرایی خواهیم کرد.

حمید نیلی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز گفت: قطعا حضور و حمایت دلگرم کننده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مایه مباهات است و امیدواریم زمینه سازی مطلوب برای رشد و توسعه حداکثری این هنر آئینی و مذهبی بیش از پیش فراهم آید.

در این دیدار جمعی از مدیران وزارت ارشاد نیز وزیر را همراهی کردند. 

سوگواره آئینی زخم عتیق تا پایان ماه صفر از ساعت ۱۸.۳۰ در بنیاد فرهنگی روایت فتح واقع در خیابان سپهبدقرنی بالاتر از میدان فردوسی نبش خیابان شهید فلاح پور برگزار می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha