استاندار سمنان: روستاییان و عشایر کانون‌های تولید و تحول هستند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان در پیامی به مناسبت روز ملی روستا و عشایر گفت: روستاییان و عشایر از اقشار نقش‌آفرین در انقلاب و کانون‌های تولید و تحول هستند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز پنجشنبه در این پیام فرارسیدن ۱۵ مهر روز ملی روستاو عشایر را تبریک گفت و افزود: روستائیان و عشایر غیور این سرزمین، همانگونه که در عرصه های مختلف انقلاب از حماسه پرشکوه دفاع مقدس و سازندگی ایران اسلامی نقشی محوری و تعیین کننده ایفا کردند، امروزه و در دوران حساس تحول کشور نیز در راستای توسعه کسب و کار و افزایش توان و ظرفیت تولید کشور وظیفه خود را مجدّانه انجام می‌دهند و مایه مباهاتند. 

وی افزود: توجه ویژه و محوری به مناطق روستایی و ارتقاء شاخص های توسعه پایدار در روستاها از جمله اولویتهای اساسی است که به جرات می توان گفت این مساله با برنامه ریزی و اختصاص تسهیلات و امکانات لازم، به ویژه در جهت تحقق مهاجرت معکوس به کانون های تولید و اعتلای معیشت و اقتصاد روستائیان انجام می‌شود. 

هاشمی در این پیام خاطرنشان کرد: اکنون در سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" نیز توسعه مشاغل روستایی در قالب بوم گردی در روستاها، توسعه کشت گیاهان دارویی ، توسعه کشاورزی و دامپروری و ایجاد بستر مناسب برای عرضه محصولات و تولیدات روستایی حتی در شرایط سخت کرونایی کنونی، از جمله دستاوردهایی است که روستا را به فضایی پرنشاط برای زندگی در این مناطق تبدیل کرده است.

استاندار سمنان تاکید کرد: اینجانب ۱۵ مهرماه روز ملی"روستا و عشایر" را به روستاییان و عشایر تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با توجه به ظرفیت های ارزشمند روستاهای این خطه در بخش های مختلف کشاورزی ، دامپروری ، صنایع دستی و به‌ویژه بخش گردشگری و بومگردی و با مشارکت روستانشینان شاهد ارتقای شاخصهای توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هرچه بیشتر روستاهای استان سمنان باشیم.

 طبق سرشماری نفوس ومسکن سال ۱۳۹۵ کشور ، از کل جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری استان سمنان ۴۵ هزار و ۸۱۶ خانوار روستایی در ۵۴۹ روستا و آبادی استان زندگی می کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha