روایت بلینکن از گفتگوی برجامی خود با لاوروف

نیویورک - ایرنا - آنتونی بلینکن‌‏ وزیر خارجه آمریکا درباره گفتگوی تلفنی خود با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت بر اهمیت بازگشت سریع به پایبندی متقابل ایران و آمریکا به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) توافق کردیم.

وزیر خارجه آمریکا که برای دیدار با مقامات فرانسه به پاریس سفر کرده است، روز چهارشنبه به وقت محلی افزود: ما به تعامل با روسیه برای پیشبرد منافع آمریکا ادامه می دهیم.
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد بلینکن و لاوروف بر اهمیت بازگشت سریع به پایبندی متقابل ایران و آمریکا به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) توافق کردند.
به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دو طرف همچنین بر اهمیت تداوم هماهنگی در موضوعات جاری روابط دوجانبه تاکید کردند.

پیش از این، وزارت خارجه روسیه با اعلام تماس تلفنی لاوروف و بلینکن اعلام کرد این تماس تلفنی براساس درخواست طرف آمریکایی انجام شده است  و  طرفین در این گفتگوی تلفنی در خصوص برجام، موضوعات مرتبط با روابط دوجانبه و برخی دیگر مسائل مورد علاقه دوطرف گفتگو کردند.
لاوروف امروز در مسکو میزبان حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود بود و دو طرف در خصوص طیفی از مسائل مختلف از جمله برجام و روند مذاکرات وین گفتگو کردند.

لاوروف امروز در نشست خبری مشترک با امیرعبداللهیان، در اظهارتی پیرامون مذاکرات برجام، با بیان این که ایران در آینده نزدیک درباره زمان از سرگیری مذاکرات برجامی وین تصمیم گیری می کند، گفت: مسیر حل اختلافات در باره برجام از طریق اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ است. اصول من درآوردی غرب و آمریکا و تحمیل بر دیگران را نمی پذیریم.

لاوروف گفت: همتای ایرانی من در این ملاقات اعلام کرد که ایران آماده از سرگیری مذاکرات است.

 این مقام روس تاکید کرد تلاش برخی طرف های خارجی برای مرتبط کردن حفظ برجام با امتیاز دادن ایران در دیگر مسائل چشم اندازی ندارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha