۸۶ پروژه مشارکتی بهسازی معابر روستایی در قزوین به بهره برداری رسید 

قزوین - ایرنا- همزمان با روز ملی روستا و عشایر ۸۶ پروژه مشارکتی بهسازی معابر روستای روز پنجشنبه با حضور سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در استان قزوین به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا ،مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین در حاشیه این مراسم با بیان اینکه این پروژه ها با مشارکت بنیاد مسکن استان انجام شده است گفت: رفع محرومیت از روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته از مهمترین اهداف پیش رو است.
وی اظهار داشت: استان قزوین به لحاظ جمعیت روستایی رتبه ۲۴ کشور را داراست و هم اکنون بیش از ۲۵ درصد از جمعیت استان قزوین در روستاها سکونت دارند.
نجفی خاطر نشان کرد: بالاترین درصد جمعیت روستایی استان مربوط به شهرستان آوج و کمترین درصد جمعیت روستایی مربوط به شهرستان آبیک است.
وی با اشاره به افتتاح طرحهای روستایی در شهرستان تاکستان  تصریح کرد:  امروز همزمان با سفر یکروزه معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری به استان ۸۶ پروژه مشارکتی بهسازی معابر روستایی با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال در ۲۷۰ هزار متر مربع  بهره برداری رسید.
این مسوول اضافه کرد: یک مدرسه سه کلاسه با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در روستای جرندق از توابع ضیا آباد به بهره برداری رسید و همچنین سنگ فرش در ۱۱۰ متر مربع و خانه بوم گردی در روستای دربهان با هفت میلیارد د ۳۴۰ میلیون ریال اعتبار افتتاح شد.
وی افزود:  افتتاح چاه آب شرب در روستای کنشکین با ۱۲ میلیارد ریال ،کارگاه خیاطی با اعتبار یک میلیارد ریال و روکش آسفالت  از روستای کنشکین به شیرازک به طول چهار کیلومتر مربع با۲۵ میلیارد ریال اعتبار انجام شد.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین گفت: همچنین زیر سازی و آسفالت دو هزار و ۷۰۰ متر مربع و سنگفرش دو هزار و ۵۰۰ متر مربع روستای داغلان با ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.
شهرستان تاکستان در ۴۵ کیلومتری قزوین واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha