صمت تهران: عاملان خرید و فروش سیمان در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند

تهران-ایرنا-معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: هرگونه خرید و فروش سیمان از سوی واحدهای تولیدی و عاملان عمده و خُرده فروشی علاوه بر دریافت کد بورسی منوط به ثبت نام در سامانه جامع تجارت است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روبط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران، سعید محمدی پور هرگونه خرید و فروش سیمان از سوی واحدهای تولیدی و عاملان عمده و خُرده فروشی راعلاوه‌ بر دریافت کُد بورسی منوط به ثبت‌نام در سامانه جامع تجارت و ارائه کد نقش دانست و اظهار داشت: عاملان با قید فوریت در سامانه ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: به منظور شفافیت عملکرد، واحدهای تولیدی و تمامی کارخانجات سیمان از اول تیرماه سال جاری مکلف به ثبت اطلاعات موجودی اولیه، تولید، فروش، قیمت، ورود و خروج در سامانه جامع تجارت بوده و ضمن فعال شدن شناسه سیمان و کلینکر در سیمان، ملزم به اظهار تولید و سپس انتقال مالکیت در سامانه مذکور هستند.

محمدی پور با بیان اینکه بازرسان سازمان صمت بر توزیع سیمان و فولاد را نظارت می کنند، بیان داشت: ثبت نام نکردن در سامانه جامع تجارت و ثبت اسناد در سامانه به منزله تخلف است و به عنوان عرضه خارج از شبکه محسوب و با متخلفان برخورد می‌شود.

معاون بازرسی ونظارت سازمان صمت استان تهران، افزود: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، موارد را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا سامانه www.۱۲۴.ir گزارش دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha