فیلم‌های جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان در مریوان اکران می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان گفت: فیلم‌های سی و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان (۱۶ مهر تا بیستم) در مریوان اکرام می شود.

به گزارش ایرنا، عبیدالله رستمی روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران استان که بصورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۱۶ تا ۲۰ مهرماه سال جاری در سراسر کشور از جمله استان کردستان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: با تدابیر اندیشیده شده فیلم های کودک و نوجوان این دوره که شامل ۱۸ فیلم بلند، کوتاه داستانی و انیمیشن است در شهر مریوان ازتاریخ مذکور اکران می‌شود.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان  افوزد: اکران همزمان فیلم های کودک ونوجوان با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و به طور رایگان با همکاری فرمانداری و سایر ادارات و نهادهای فرهنگی سطح شهر در سینما کردستان مریوان انجام می‌شود.    

رستمی با اشاره به اینکه فیلم های اکران شده در استان‌ها مربوط به بخش مسابقه ایران است، گفت: این بخش توسط کودکان و نوجوانان مقطع سنی ۶ تا ۱۶ سال داوری و در مریوان این داوری توسط ۲۲ نفر از کودکان و نوجوان علاقمند به فیلم های کودک و نوجوان داوری خواهد شد.

وی به اسامی فیلم های اکران شده بخش مسابقه ایران را حوزه فیلم های بلند اشاره کرد و گفت: پسران دریا به کارگردانی افشین هاشمی، یدو به کارگردانی مهدی جعفری، لیپار به کارگردانی حسین ریگی، داستان های هزار و یک روز به کارگردانی حبیب احمد زاده، بام بالا به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی، برزنگی به کارگردانی حسین قاسم جامی، بلیط به کارگردانی مرتضی حیدری ، شهر گربه ها به کارگردانی  سیدجواد هاشمی و میان صخره ها به کارگردانی  مختار عبدالهیاز جمله فیلم های بلند این دوره جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان افزود: فیلم های کوتاه و انیمیشن این دوره شامل آی دی، ستارگان زیر باران، بادهای پاییزی بادهای بهاری و دو کبوترو فیلم های کوتاه داستانی شامل درختان خیابان ولی عصر یا امپرسیون، عملیات طبقه دوم، دوچرخه باز ، برای بار دوم و وایار از جمله این فیلم ها است.

شهرستان مرزی مریوان در ۱۳۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha