بذرپاش: وزارت دادگستری تاسیس دادگاه‌های تجاری را مورد توجه قرار دهد

تهران- ایرنا- رییس کل دیوان محاسبات در نامه‌ای به وزیر دادگستری خواستار توجه به تاسیس دادگاه‌های تجاری در این وزارتخانه شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، مهرداد بذرپاش در ادامه سلسله نامه‌نگاری‌ها جهت تحقق موارد قانونی مغفول مانده در وزارتخانه‌ها، چهاردهمین نامه خود را خطاب به وزیر دادگستری صادر کرد.

رییس کل دیوان محاسبات در این نامه با تاکید بر لزوم تهیه و تدوین ساز وکارهای حقوقی به منظور حمایت بیش از پیش از سرمایه‌گذاران و حقوق مالکین، اصلاح نظام رسیدگی قضایی را خواستار شد.

بذرپاش در این نامه، از امین حسین رحیمی خواسته است تا تحقق موارد محقق نشده از جمله ضرورت تسریع در روند تأسیس دادگاه‌های تجاری، تدوین روزآمد سازوکارهای حمایت‌های حقوقی از مالکین و سرمایه‌گذاران، اصلاح و به‌روزرسانی ساختار اجرایی نظام حقوق مالکیت فکری در کشور، توجه به لزوم بازتعریف نظام رسیدگی قضایی کشور را در دستور کار قرار دهد.

در این نامه همچنین تاکید شده است که مبنای رسیدگی مالی، رعایت و عملکرد توسط دیوان محاسبات کشور، موارد مندرج در این نامه و اسناد و قوانین بالادستی خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha