نماینده مردم سمنان در مجلس خبرگان: شاعری در مدح ائمه(ع) عبادت است

سمنان- ایرنا- نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر شعر و شاعری در مدح خاندان رسالت و ائمه اطهار(ع) هم باشد خود یک عبادت است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و نیز اعضای ستاد برگزاری دومین جشنواره استانی شعر آیینی افزود: شاعر در سرودن اشعار خود معجزه می کند.

وی شاعران را انسانهای دارای ذوق فراوان دانست و گفت: شعر و شاعری هنری مردم پسند است.

نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اهمیت سرودن شعر در اوصاف ائمه اطهار (ع) و با تسلیت ایام ۲۸ و ۳۰ صفر سالروز رحلت حضرت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، از تلاش ها و فعالیت های شاعران به خصوص شعرای آیینی در خدمت به خاندان عصمت و طهارت (ع) تجلیل کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست از ارسال ۱۳۰ اثر به دومین جشنواره استانی شعر آیینی خبر داد و گفت: شاعران استان سمنان تاکنون آثار خوبی را به این جشنواره ارسال کرده اند.

فرشید فلاح با تبیین اهداف برگزاری این جشنواره به بیان فعالیت های فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در ماههای محرم و صفر پرداخت و گفت: برگزاری سوگواره مهر محرم، برگزاری سوگواره تعزیه استان سمنان در دامغان و جشنواره شعر آیینی از جمله این برنامه ها است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، این جشنواره را فرصت مغتنمی برای ابراز ارادت بیشتر به ائمه اطهار (ع) و شناسای استعدادهای شعری در این استان دانست و گفت: اختتامیه جشنواره شعر آیینی استان سمنان به میزبانی شهرستان گرمسار در نیمه اول آبان برگزار می شود.

در این نشست رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار به ارائه گزارشی از این جشنواره پرداخت و دو تن از شاعران گرمساری نیز سروده های خود را در خصوص امام حسین (ع) و عاشورا و نیز حضرت امام علی (ع) قرائت کردند.

مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره استانی شعر آیینی ۱۵ مهرماه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha