۱۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84495033
۰ نفر

برچسب‌ها

تماس لاوروف و بلینکن درباره احیای برجام

مسکو - ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و آنتونی بلینکن همتای آمریکایی وی در تماسی تلفنی، درخصوص ازسرگیری مذاکرات وین و احیای برجام گفت و گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا ، این تماس تلفنی امروز چهارشنبه و پیش از ملاقات لاوروف و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران مسکو، انجام شده است.

براساس بیانیه رسمی وزارت خارجه روسیه، این تماس تلفنی براساس درخواست طرف آمریکایی انجام شده است. طرفین در این گفت و گوی تلفنی در خصوص برجام، موضوعات مرتبط با روابط دوجانبه و برخی دیگر مسائل مورد علاقه دوطرف گفت و گو کردند.

لاوروف امروز در مسکو میزبان حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود بود و دو طرف در خصوص طیفی از مسائل مختلف از جمله برجام و روند مذاکرات وین گفت و گو کردند.

لاوروف امروز در کنفرانس خبری مشترک با امیرعبداللهیان ، در اظهارتی پیرامون مذاکرات برجام، با بیان این که ایران در آینده نزدیک درباره زمان از سرگیری مذاکرات برجامی وین تصمیم گیری می کند، گفت: مسیر حل اختلافات در باره برجام از طریق اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ است. اصول من درآوردی غرب و آمریکا و تحمیل بر دیگران را نمی پذیریم.

لاوروف گفت : همتای ایران من در این ملاقات اعلام کرد که ایران آماده از سرگیری مذاکرات است.

 این مقام روس تاکید کرد تلاش برخی طرف های خارجی برای مرتبط کردن حفظ برجام با امتیاز دادن ایران در دیگر مسائل چشم اندازی ندارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha