شرکت گاز هرمزگان سنسور اختلاف فشار می سازد

بندرعباس- ایرنا- مسوول پژوهش و فناوری شرکت گاز هرمزگان گفت: طرح ساخت سنسور اختلاف فشار در سیستم فیلتراسیون(عملیاتی جداسازی جامدات نامحلول از مایعات) با هدف کاهش هزینه‌ها و ارتقای تکنولوژی در این شرکت درچهار مرحله پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایرنا، سید حمید رضاموسوی روز چهارشنبه در دومین نشست مجازی شرکت گاز هرمزگان با یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان اظهارداشت: یکی از اولویت‌های فنی این شرکت در سال ۱۴۰۰، موضوع «طراحی و خلق دانش فنی به منظور تعیین زمان مناسب تعویض فیلترهای گاز به جای DP سنج‌های موجود و ساخت نمونه اولیه» بوده که این موضوع با همکاری واحدهای اندازه‌گیری و بهره‌برداری شرکت گاز و به صورت مشارکتی با یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان درحال پیگیری است.

وی با بیان اینکه در طراحی و ساخت این سنسور از تکنولوژی جدید سنجش فشار بدون نمونه برداری از گاز استفاده می‌شود،افزود: باتوجه به آلودگی خطوط گازی وتعویض میزان قابل توجهی از فیلتر المنت‌ها در ایستگاه‌های تقلیل فشار، ضرورت توجه به نگاه علمی به این موضوع با هدف صرفه‌جویی در میزان خرید فیلتر المنت‌ها وصرفه جویی در منابع مالی شرکت از اهداف این طرح پژوهشی است.  

مسوول پژوهش و فناوری شرکت گاز هرمزگان ادامه داد: دقت در ارسال اطلاعات به سامانه مانیتورینگ و حذف رفت و آمدهای اضافی  بهره‌بردار برای بررسی میزان گرفتگی فیلتر المنت از دیگر اهداف این طرح می‌باشد.

به گفته موسوی، تمام روند این طرح پژوهشی در چهار مرحله پیش بینی شده و یک گروه پژوهشی نسبت به بازدید تکمیلی یکی از ایستگاه‌های تقلیل فشار به عنوان پایلوت و همچنین بازدید از سامانه مانیتورینگ واحد اندازه‌گیری و توزیع گاز شرکت گاز استان اقدام می‌کند.

وی با بیان اینکه پس از انجام مطالعات و جمع آوری داده‌ها، بخش های مختلف دستگاه اعم از الکترونیکی، مکانیکی و نرم افزاری، طراحی و ارزیابی می‌شود، ابراز امیدواری کرد با همکاری تمامی واحدهای مرتبط امکان ارایه این تکنولوژی به سایر شرکت‌های مشابه در سطح کشور وجود خواهد دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha