۲ هزار واحد مسکن اقدام ملی زنجان در مرحله نازک کاری است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: با افزایش سهم سه هزارو ۵۰۰ واحدی مسکن ملی اعلام شده برای این استان، ۱۵ هزارو ۵۰۰ واحد آغاز به کار کرده که این به معنی ۴.۶ برابر ظرفیت است و از این تعداد ۲ هزار واحد هم اکنون در مرحله نازک کاری قرار دارد.

فتح الله حقیقی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه زیربنایی استان با اشاره به اقدامات مهم استان در حوزه اقدام ملی مسکن افزود: این استان به لحاظ سهم آورده متقاضیان و پیشرفت پروژه های اقدام ملی مسکن رتبه اول کشوری را بخود اختصاص داده است.

وی یادآورشد: بر این مبنا به نام سه هزار و ۵۳۵ شهید استان سه هزارو ۵۳۵ واحد مسکن محرومین از محل اعتبارات مسکن محرومین، بازسازی و نوسازی شد و از نظر سند، ساخت مسکن روستایی، مقام اول کشوری را کسب کرده ایم.

حقیقی به موضوع ۲ خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین اشاره کرد و گفت: از تیرماه امسال روند عملیات این پروژه شتاب گرفته است که از ۱۴۴ کیلومتر، ۱۰۶ کیلومتر سپس از ۳۸ کیلومتر باقیمانده نیز ۲۰ کیلومتر به پایان رسید و ۱۸ کیلومتر دیگر هم به زودی به اتمام خواهد رسید.

وی جاده سلطانیه- قیدار به همدان را از جمله پروژه های مهم استان عنوان کرد و افزود: برای اتمام پروژه قطعه پنجم آن از محل ماده ۵۶ استفاده شد و اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی از سوی بانک ملت کشور به این مهم اختصاص یافت که با افتتاح آن گشایشی مهم در استان رخ خواهد داد.

استاندار زنجان موضوع دفع پسماند را از دیگر اقدامات موفقیت آمیز دوره کاری خود عنوان کرد و گفت: این پروژه در اوایل کاری من، حکم قضایی داشت که با رایزنی رییس قوه قضائیه و معاون اول وقت، و رییس کل دادگستری استان حکم برگردانده و اقداماتی نظیر مالش پاشی و دیوارکشی و حوضچه ایجاد شده از طرفی پسماند به مکان جدید منتقل شد.

وی اضافه کرد: استان در حوزه کشاورزی در ۱۲۰ هزار هکتار مستعد آبیاری نوین، ۶۰ هزار هکتار تجهیز شد که ۵۵ درصد طی سال های ۹۷ تا کنون اجرا شده همچنین فاز اول طرح پرورش دام گوشتی ۶۰ هزار راس نیز تا پایان امسال افتتاح می شود.

حقیقی با اشاره به اینکه کنگره شهدای سه هزار ۵۳۵ شهید استان اواخر مهر امسال در استان برگزار می شود، افزود: ساخت سریال شهید شهریاری، نبود هیچ نوع مساله امنیتی از دیگر اقدامات انجام گرفته با همکاری دستگاههای اجرایی طی مدت کاری ام بوده است.

وی با تاکید بر اینکه مدیران در انجام کارهای خود و پیشبرد فعالیت ها یک حرف و سخن را اعلام کنند، گفت: بروز چند صدایی در اجرای کارها تبعاتی به دنبال دارد و بر این مبنا باید صادقانه با مردم رفتار کرد.

مبتنی بر تجربه و صادقانه به مردم زنجان خدمت کردم 

استاندار زنجان در آخرین جلسه کاری خود با بیان اینکه صادقانه و بدون منت به مردم این استان خدمت کرده ام، خاطرنشان کرد: در پیشگاه خداوند، شبانه روزی به این استان خدمت  و برای پیشبرد استان تلاش کردم، سرباز نظام بوده و هستم و امیدوارم  استاندار جدید نیز در امور خود موفق باشد.

وی با اشاره به اینکه مبتنی بر توان، تجربه، علم و صادقانه در خدمتگزاری به مردم تلاش کرده ام، گفت: با توجه به شرایط، که مانند آن را طی مدیریت خود ندیده ام، در بدترین شرایط ممکن در این استان شروع به کار کردم و با دست خالی و همکاری‌ها نتایج خوب حاصل شد.

حقیقی با بیان اینکه در مدت مدیریتی خود در استان به جزو کار به چیز دیگری تعصب نداشتم، افزود: در این میان اگر با فردی رفتار غیرمنطقی انجام داده ام، آمادگی دارم به هر نحوی جبران کنم اما تعصبم صرفا به کار کردن بوده است.

وی با بیان اینکه به موضوع مدیر پروازی حساسیت ویژه ای داشته ام، ادامه داد: شخص خودم پس از معارفه در این استان بطور کامل به همراه خانواده ساکن شدم و در این خصوص خود عامل بوده ام.

حقیقی یکی از افتخارات کاری خود در این استان را مدیریت خوب در امر کرونا بیان کرد و افزود: این استان بهترین عملکرد را در ارتباط با مدیریت این بیماری انجام داد، که این مراتب هم در دولت قبلی و در دولت فعلی در ستاد ملی کرونا مورد تقدیر قرار گرفته است.

وی با  اشاره به اینکه زنجان تنها استان کشور است که تست پایلوت و تست های سریع کرونا را به نحو مطلوب انجام داده و رتبه برتری را نیز از آن خود کرده است، اظهار داشت: زنجان تنها استان  کشوری است که اوج پیک پنجم نسبت به پیک چهارم کمتر بود که کاهش بستری و فوتی ها را به دنبال داشت.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان به موفقیت های استان در بخش صنعت اشاره کرد و گفت: با افتخار باید گفت استان در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی از رتبه ۱۸ به ۱۳ رسید و حجم سرمایه گذاری ها هم از هزار میلیارد تومان به هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت، که همین رقم نیز برای سال جاری نمود عینی دارد.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر با کارهای انجام شده چند کارخانه در استان آماده افتتاح است، اظهار داشت: از مجموع ۱۴ کارخانه آماده افتتاح، یک کارخانه پیش از این افتتاح شد، چهار واحد دیگر قابل افتتاح است و مابقی نیز تا پایان سال افتتاح خواهد شد که منشاء تحول است.

حقیقی با اشاره به اینکه طی سال جاری چهار واحد تولیدی بزرگ پس از تعطیلی هشت تا ۱۲ ساله به چرخه تولید باز می گردند، افزود: یک واحد آن با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان افتتاح و سه واحد دیگر تا پایان سال جاری بطور کامل محقق می شود و علاوه بر آن از مجموع ۷۵ دفتر واحدهای تولیدی مستقر در تهران ۵۳ واحد به استان منتقل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha