واکنش آیت الله عیسی قاسم به افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در بحرین

تهران-ایرنا- آیت الله شیخ "عیسی قاسم" رهبر معنوی شیعیان بحرین افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در منامه را محکوم کرد.

به گزارش امروز (چهارشنبه) ایرنا به نقل از شبکه العالم، شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی شیعیان بحرین در واکنش به افتتاح سفارت رژیم اشغالگر در منامه در توئیتی نوشت: آنچه که با افتتاح سفارت رژیم اشغالگر قدس در منامه و سفر لاپید به بحرین در تاریخ به ثبت خواهد رسید، ننگ و جنایت آل‌خلیفه در حق اسلام، امت و ملت است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم درباره مقدار شکاف ایجاد شده بین مردم بحرین و آل خلیفه گفت: عادی سازی روابط باعث شد تا فاصله بین دولت و مردم خیلی زیاد شود.

«یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی پنجشنبه گذشته (۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱) در یک سفر رسمی برای افتتاح سفارت این رژیم وارد منامه شد.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی و عبداللطیف الزیانی همتای بحرینی‌اش سفارت رژیم صهیونیستی در منامه را افتتاح کردند.

لاپید تیرماه گذشته نیز با سفر به ابوظبی،  به صورت رسمی، سفارت رژیم صهیونیستی در امارات متحده عربی را افتتاح کرده بود.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در منامه با اعتراض شدید گروه‌های فلسطینی روبرو شده است، در همین راستا، «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس به شدت از سفر لاپید» به بحرین انتقاد کرد و گفت که این سفر در یک کلمه که "خیانت" است، خلاصه می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha