۱۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 780
کد خبر: 84494993
۰ نفر

برچسب‌ها

پلیس قبرس دروغ صهیونیست‌ها را رو کرد

تهران - ایرنا - مقامات رژیم اشغالگر قدس در روزهای اخیر با راه انداختن موج خبری کذب و بی‌اساس مدعی شدند، ایران قصد داشته یک میلیاردر (قمارباز) صهیونیست را در جزیره قبرس ترور کند، اما پلیس این کشور با ارایه اطلاعات دقیق در این باره، این موضوع را رد و خط بطلانی بر ادعای دروغ مقامات صهیونیستی کشید.

سخنگوی "نفتالی بنت" نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه گذشته (12 مهرماه) در توئیتی مدعی شد که حمله شکست خورده به یک بازرگان (قمارباز) اسرائیلی در قبرس، حمله مستقیم طرح‌ریزی شده از سوی ایران بوده است.

"متان سیدی" سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی نام این بازرگان را "تدی ساگی" اعلام و مدعی شد که این میلیاردر اسرائیلی تنها هدف حمله ایران نبوده، بلکه این کشور قصد داشته، گروهی از بازرگانان اسرائیلی را ترور کند.

سایت خبری «کاتیمرینی» قبرس نیز پیشتر با هدایت و تحریک مقامات صهیونیست از دستگیری یک تبعه ۳۸ ساله روس‌تبار آذربایجانی به اتهام طرح‌ریزی ترور تعدادی از بازرگانان اسرائیلی ساکن «نیکوزیا» پایتخت قبرس، خبر داده بود.

منابع امنیتی رژیم صهیونیستی نیز در همین راستا و با موج سواری بر این خبر دروغ ادعا کردند که تعدادی از بازرگانان (صهیونیست) که هدف طرح ترور بوده‌اند، پس از مطلع شدن از آن موفق به خروج فوری از قبرس شده‌اند.

منابع صهیونیستی ادعا کرده‌اند که تدی ساگی بنیانگذار شرکت‌های «پلی‌تک» (Playtech) و «سیف‌شارژ» (SafeCharge) پس از هشدار نهادهای امنیتی در قبرس از این حمله تروریستی جان سالم به در برده است.

مطابق برآورد نشریه «فوربز»، ساگی حدود ۴.۸ میلیارد یورو ثروت دارد و مطابق برخی گزارش‌ها بخشی زیادی از ثروت خود را که از طریق قمار آنلاین کسب کرده و در بازار املاک و مستغلات قبرس سرمایه‌گذاری کرده است. بر همین اساس، برخی آژانس‌های امنیتی قبرس تلاش برای ترور ساگی را ناشی از اختلاف تجاری او با شرکای سابقش در صنعت قمار آنلاین مرتبط دانسته‌اند.

با این حال، سخنگوی رژیم صهیونیستی با رد وجود هرگونه ریشه جنایی در طرح ترور این بازرگان ساکن قبرس، بدون ارایه سندی مدعی شد که او یکی از مجموعه بازرگانانی بوده که هدف طرح ترور ایران بوده است.

در حالی که مقامات سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی اقدام به موج سواری روی این خبر دروغ کرده بودند، رییس پلیس قبرس خط بطلانی  بر ادعای ضدایرانی صهیونیست‌ها کشید و ادعای مقامات تل آویو مبنی بر قصد ایران برای ترور این قمارباز و سرمایه‌دار صهیونیست را رد کرد.

«استلیوس پاپاتئودورو» رئیس پلیس قبرس روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: در این جزیره یک نفر دستگیر شد که یک قبضه کلت و فشنگ به همراه خود داشته است، اما مشخص نیست این فرد چه قصدی داشته است و برای ترور کسی به قبرس آمده است یا نه.

در مقابل «متان سیدی» سخنگوی دفتر نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دوباره ادعا کرد که پلیس قبرس راست نمی‌گوید و فرد مسلح قصد داشته، این میلیاردر (قمارباز) را ترور کند.

رسانه‌های قبرس با استناد به یک منبع پلیس نیز گزارش دادند، مظنونی که تاکنون هیچ اتهامی برای او مطرح نشده است در ۲۷ سپتامبر (5 مهر) در «نیکوزیا» پایتخت جمهوری قبرس دقیقا پس از عبور از یک ایست بازرسی دستگیر شد.

از سوی دیگر روزنامه عبری زبان «اسرائیل هیوم» نیز اعتراف کرد، برخی از مسئولان قبرس احتمال می‌دهند شهروند آذری بازداشت شده که یک قبضه کلت هم همراه خود داشته، ممکن است توسط باندهای مافیایی در روسیه که با ساگی (قمارباز صهیونیست) مشکل دارند، برای انجام این عملیات اعزام شده باشد.

رژیم صهیونیستی هم اکنون سال‌ها می‌باشد که دهها گروه تروریستی را در دو کشور قبرس و امارات در قالب شرکت‌های تجاری مستقر کرده و از طریق آنها اقدام به ترور مقامات سیاسی، نظامی، امنیتی و دانشمندان دیگر کشورها از جمله ایران می‌کند.

هدف رژیم صهیونیستی از اینگونه دروغ پردازی ها چیست؟

رژیم صهیونیستی که از زمان تاسیس نامشروع خود در سال 1948 به عنوان رژیم ترور و کشتار در جهان شناخته می‌شود، پایه و اساس خود را در 73 سال گذشته بر روی اقدامات تروریستی و ضدانسانی گذاشته و تاکنون بنابر اعلام رسانه‌ها 2 هزار و 700 ترور در سراسر جهان و داخل سرزمین‌های اشغالی انجام داده که میانگین سالانه آن ۳۸ عملیات در داخل و خارج سرزمین‌های اشغالی می‌شود.

رژیم صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن به اقدامات تروریستی و ضدانسانی خود همواره با جوسازی و دروغ پردازی درصدد لاپوشانی این اقدامات تروریستی بوده است.

صهیونیست‌ها در حالی ادعای تصمیم بر ترور قمارباز مشهور صهیونیست در قبرس را مطرح کرده‌اند که اقدامات تروریستی و شوم آن‌ها علیه دانشمندان هسته‌ای ایران بارها توسط عوامل خود این رژیم به اثبات رسیده است که آخرین نمونه مربوط به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ایران ترور و شهادت دکتر "محسن فخری‌زاده"، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در هفتم آذر سال ۹۹ بود.

اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی محدود به رهبران و فعالان نظامی جنبش‌های مقاومت همچون «عماد مغنیه» و «فتحی شقاقی» نیست، بلکه دستگاه ترور صهیونیست‌ها تاکنون بسیاری از رهبران سیاسی، دانشمندان و نویسندگان را هم هدف قرار داده است. رژیم صهیونیستی به دلیل خوی تروریستی، در ترورهای خود بین یک کشور عربی یا یک کشور خارجی، یک دوست یا یک دشمن فرقی نمی‌گذارد.

رژیم صهیونیستی غالبا به طور رسمی مسئولیت ترورهای فرامرزی خود را نمی‌پذیرد و معمولا از طریق خبرنگاران، نویسندگان و رسانه‌های وابسته، پس از گذشت سال‌ها از عملیات ترور به ارتکاب آن اعتراف می‌کند.

سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) دارای واحد ویژه‌ای به نام "کیدون" است که در ترور افراد مختلفی اعم از ایرانی و غیره دست داشته است.

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس نامشروع خود بر شیوه‌های قتل، سرکوب و ترور بنا شده است و موساد در اجرای عملیات ترور تخصص دارد که بخشی از عملیات آن از بین بردن دانشمندان ایرانی و عرب به ویژه متخصصان در حوزه‌هایی است که بر اساس دیدگاه امنیتی اسرائیل – تهدیدی برای موجودیت این رژیم غاصب محسوب می‌شوند. موساد در عملیات ترور خود از شیوه‌های مختلف مانند خفه کردن، سوزاندن و شلیک گلوله، بمب‌های آهن ربایی، انفجار از راه دور و نیز حوادث رانندگی ساختگی استفاده می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی خود و پس از آن کشورهای عربی و در راس آنها فلسطین، مصر، لبنان، سوریه و عراق بیشترین سهم در قربانیان این ترورها را داشته‌اند و سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل (موساد) متهم نخست و اصلی ترور این دانشمندان به همراه سرویس خارجی اطلاعات آمریکا (سیا) بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha