شکارچی پرندگان در سنندج بیش از ۶۱ میلیون ریال جریمه شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست سنندج گفت: شکارچی پرندگان شکاری در این شهرستان به پرداخت ۶۱ میلیون و ۵۰۰ ریال جریمه محکوم شد.

فواد مصطفی‌نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با رصد اطلاعاتی و استفاده از گزارش همیاران محیط‌ زیست، یک قاچاقچی که قصد صید، زنده گیری و فروش پرندگان شکاری را داشت، شناسایی و در لحظه ارتکاب به جرم در مناطق و زیستگاه های این شهرستان دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی بعمل آمده سه قطعه کبوتر چاهی که به عنوان طعمه استفاده می کرد نیز کشف و ضبط شد، افزود: با توجه به اینکه عمل ارتکابی این فرد بر اساس قوانین شکار و صید جرم محسوب می‌شود، پرونده این متخلف پس از تنظیم صورت‌جلسه اولیه به مراجع قضایی ارجاع شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سنندج گفت: قاضی پرونده نیز با توجه به حساسیت موضوع حکم را صادر کرده و فرد خاطی به پرداخت ۶۱ میلیون و ۵۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.

مصطفی نژاد یادآور شد: پرندگان شکاری جز گونه های در خطر انقراض بوده که تحت حمایت ویژه سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند لذا از تمامی دوستداران محیط زیست خواستاریم هرگونه زنده گیری و آسیب به این پرندگان را به نزدیکترین اداره محیط زیست یا به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال با وسعت ۹۷ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۶۴ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار، دو اثر طبیعی ملی غار کونه شم شم و کانی برد و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha