۱۸ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 853
کد خبر: 84494907
۰ نفر

برچسب‌ها

 یوگو: نگرانی بریتانیایی‌ها از روند برگزیت و نابسامانی سوخت

تهران- ایرنا- نتایج نظرسنجی اخیر موسسه یوگو نشان می دهد که پس از تابستانی مملو از مشکلات مربوط به زنجیره تامین مایحتاج زندگی، اکثر مردم بریتانیا از روند فعلی برگزیت ناراضی هستند.

به گزارش ایرنا در گزارش اخیر این موسسه آمده است: این اولین بار است که اکثریت بریتانیایی ها (۵۳ درصد) بر این باورند که برگزیت اوضاع ناخوشایندی دارد. دیدگاهی که ناشی از مشکلات اخیر بریتانیایی ها در خصوص تامین سوخت و دیگر مایحتاج مردم است.

- طبق نظرسنجی اخیر یوگو، اکثر مردم بریتانیا معتقدند که برگزیت وضعیت نابسامانی دارد. همچنین این نظرسنجی نشان داد که دیدگاه های منفی چند ماه اخیر نسبت به برگزیت در حال افزایش است. بعضی از تحلیلگران کمبود سوخت و سایر کالاها را با برگزیت مرتبط می دانند.

نتایج این نظرسنجی که پس از تابستانی مملو از مشکلات مربوط به زنجیره تامین نیازهای اولیه زندگی و سخت تر شدن زندگی مردم انجام شد، نشان داد که اکثر بریتانیایی‌ها بر این باورند که روند برگزیت بسیار نابسامان است.

بر اساس نظرسنجی یوگو که در ۲۱ ماه ژوئن انجام شد، از زمانی که برای اولین بار این موسسه در ماه ژانویه (پایان دوره گذار پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) شروع به نظرسنجی کرد، این اولین بار است که اکثر مردم بریتانیا با بدتر شدن وضعیت برگزیت موافق هستند. به دنبال آن مشکلات مربوط به زنجیره تامین مایحتاج زندگی، قفسه های خالی در برخی از سوپر مارکت ها و کمبودهای گسترده سوخت در پمب بنزین ها به چشم می خورد.

به گفته بی بی سی، بعضی از تحلیلگران مقصر اصلی این مشکلات را برگزیت می دانند و این در حالی است که اروپا با کمبود راننده کامیون نیز مواجه است.

طبق نظرسنجی یوگو که میان ۶۵۴۶ نفر بزرگسال بریتانیایی انجام شد، ۱۸ درصد آن ها معتقدند که برگزیت از ابتدای سال جاری به خوبی پیش می رود و این در حالی است که بر اساس نظرسنجی اخیر، تنها ۳۸ درصد مردم این کشور بر این باورند که برگزیت روند نابسامانی دارد.

در ماه های اخیر مشکلات زنجیره تامین به همراه مشکلات ناشی از تاثیرات همه گیری تشدید شده است و این در حالی است که سوپر مارکت ها و تامین کنندگان سوخت با کمبود راننده کامیون درگیر هستند (اغلب در انگلستان رانندگان وسایل نقلیه سنگین نامیده می شوند). برگزیت نه تنها به حل مشکل کمبود رانندگان کامیون کمکی نکرد بلکه حمل و نقل کالا را برای رانندگان کامیون اروپایی نیز دشوارتر کرد.

بر اساس گزارش بی بی سی، علت اصلی این کمبود ناشی از محدود شدن آموزش رانندگان کامیون (که ناشی از مشکلات همه گیری است)، تغییرات در قوانین مالیات و تغییرات اقتصادی که نتیجه تغییر شغلی رانندگان کامیون است.

هیچ کدام از نظرسنجی های یوگو میان مردم ایرلند شمالی که از مشکلات تامین نیازهای اولیه در سوپر مارکت ها (که در نتیجه پروتکل های ایرلند شمالی ایجاد شده) رنج می برند، انجام نشده است.

ایرلند شمالی به پیروی از قوانین اتحادیه اروپا در راستای استانداردهای محصولات ادامه می دهد، تا از بررسی آن در مرز بین ایرلند و ایرلند شمالی جلوگیری کند، اما این منجر به بررسی های گمرکی محصولاتی شده است که از انگلیس، اسکاتلند و ولز وارد می شوند. البته احزاب اتحادیه ای که از این رابطه میان ایرلند شمالی و باقی بریتانیا حمایت می کنند، خواستار اصلاح این پروتکل ایرلند شمالی شدند.

https://news.yahoo.com/۵۳-british-people-now-think-

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha