۱۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۷
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 84494814
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پول نذری بانوی بیجاری وقف ماندگار شد

سنندج - ایرنا - مدیر اوقاف و امور خیریه بیجار گفت: یکی از بانوان این شهرستان با راهنمایی و آشنایی با اوقاف، مبلغ نذری خود را تبدیل به یک وقف ماندگار کرد.

حجت الاسلام عباس ایزدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از بانوان بیجاری که چندی پیش ۵۰۰ میلیون ریال را به نیت توزیع در میان فقرا و نیازمندان به این اداره آورده بود، با مشاوره و راهنمایی کارشناسان وقف، توانست با خرید یک قطعه زمین کشاورزی به متراژ حدود ۱۱ هزار متر مربع، وقف ماندگاری را از خود بجای بگذارد.

وی افزود: اگر این خانم پول نذری خود را در آن سال میان فقرا و نیازمندان توزیع می کرد، در همان مطقع زمانی و همان روز به اتمام می رسید، اما با تبدل نذر خود به یک موقوفه و با نیت کمک به حوزه علیمه خواهران شهرستان بیجار، سالیان سال از ثواب این حرکن بهره مند خواهد شد.

مدیر اوقاف و امور خییریه شهرستان بیجار با اشاره به اینکه وقف، آثار و برکات آن در جامعه هنوز گمنام مانده است یادآور شد: بسیاری از واقفین شهرستان بیجار، علاقه ایی ندارد که موقوفات آنها رسانه ایی شود که این خود موجب خواهد شد که جامعه از چنین حرکت های سازنده ایی بی اطلاع بماند.

وی به نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ وقف اشاره و اظهارداشت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم، تصور دارند که برای وقف، حتما باید یک منزل مسکونی ارزشمند یا چندین هزار هکتار اراضی کشاورزی داشت، مشخص است که در بحث اطلاع رسانی و فرهنگ سازی وقف در هر میزان و وسع، باید بیش از پیش کار کرد که در این مسیر خبرنگاران و اصحاب رسانه می توانند نقش موثری ایفا کنند.

مدیر اوقاف و امور خییریه شهرستان بیجار به آغاز دهه وقف اشاره کرد و  گفت: اجرای طرح ماندگار با توزیع ۱۳۰ بسته معیشتی به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال، توزیع ۹۰ بسته کامل آموزشی به ارزش ۲۰۰ ملیون تومان از محل درآمد موقوفات جهت دانش آموزان بی بضاعت، ۷۰۰ بسته معیشتی در قالب دستهای مهربانی به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در بین افراد بی بضاعت، پرداخت مساعدت مالی به ۷۰۰ نفر، ثبت چهار وقف جدید به ارزش پنج میلیارد ریال و اخذ ۱۴ سند مالکیت برای ۶ میلیون مترمربع از اقدامات این اداره است.

۱۲ تا ۲۱ مهرماه بعنوان دهه وقف نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha