نخستین دوره سوگ نمایشواره "آیینی عاشورایی" در میاندوآب برگزار می‌شود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب‌ گفت: اولین دوره سوگ نمایشواره "آیینی عاشورایی" آذربایجان‌غربی به صورت استانی از امروز به مدت ۲ روز در این شهرستان برگزار می‌شود.

محمود نیک‌مرام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رویداد فرهنگی و هنری با محوریت حمایت از تولیدات دینی و مذهبی، ارتقا فرهنگ دینی با تکیه بر تجارب و توانایی هنرمندان متعهد برگزار خواهد شد.

وی افزود: موضوع‌های این رویداد فرهنگی و هنری شامل قصص قرآنی ( زندگی پیامبران)، روایات، زندگانی و سیره عملی اهل بیت (ع)، اسلام رحمانی و پیامبر رحمت و مضامین عاشورایی مبتنی بر وقایع و آموزه های حماسه عظیم عاشوراست.

وی با بیان اینکه سوگ نمایشواره آیینی عاشورایی در ۲ بخش عاشورایی و آئینی و به صورت صحنه ای و میدانی برگزار می‌شود، گفت: بخش ویژه نمایش عاشورایی شامل نمایش‌هایی است که جلوه های عاشورایی و سوگواری حضرت ابا عبدالله و یاران آن حضرت در آن نمود پیدا می کند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب‌ با بیان اینکه این رویداد به صورت تئاتر و در فضای مجازی برگزار می‌شود، افزود: تاکنون ۱۹ اثر از هنرمندان استان به این نمایشواره ارسال شده‌است.

نیک‌مرام همچنین با بیان اینکه این رویداد از ۱۴ تا ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۰ به مناسبت آخر ماه صفر اجرا خواهد شد، اضافه کرد: این رویداد از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایت معتبر کشوری به صورت تصویری پوشش داده می‌شود.

حمایت از نمایش های مذهبی، بهره مندی از قالب هنر برای ماندگار نمودن اندیشه ها و آموزه های دینی و معنوی، ارتقاء اخالق شهروندی با بهره گیری از سیره ائمه اطهار (ع)، ترویج فرهنگ مهربانی با بهره مندی از سیره امامان معصوم و پیشوایان دینی با استفاده از هنر نمایش از اهداف این نمایشواره است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha