۱۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۴
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84494545
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات شبکه برق جعفرآباد قم بررسی شد

قم- ایرنا - در جلسه‌ای با حضور فرماندار قم، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان، شهردار، بخشداران و دهیاران جعفرآباد بر ضرورت رفع مشکل‌های شبکه برق این شهرستان تاکید شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شرکت توزیع نیروی برق قم، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم در این جلسه، ضمن ارایه گزارشی از اقدام‌های صورت گرفته در این شهرستان، اظهار داشت: طول شبکه فشار متوسط و ضعیف در شهرستان جعفرآباد بیش از ۶۲۰ کیلومتر است و شمار مشترکان این شهرستان بالغ بر ۱۱ هزار تَن می باشد.

مهدی آهنین پنجه در ادامه، گفت: جهت تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در شهرستان جعفرآباد پس از انجام فرایند قانونی و انتخاب پیمانکار، به سرعت کار بهینه‌سازی شبکه پیگیری و دنبال خواهد شد.

وی جابه‌جایی پایه‌های مزاحم و برکناری و تعویض پایه‌های فرسوده و رفع نوسان‌های برق را از دیگر برنامه‌های برق استان در جعفرآباد دانست، و با اشاره به تعداد ۵۸ روستا در این شهرستان، بیان داشت: برای رفع نواقص روشنایی معابر با هماهنگی و کمک دهداران این شهرستان اقدام خواهد شد.

طبق مصوبه اردیبهشت‌ماه سال جاری هیات دولت بخش جعفرآباد به‌شهرستان ارتقا پیدا کرد.

این شهرستان جدیدالتاسیس قم از ۲ بخش مرکزی و دهستان قاهان تشکیل شده‌است.

جعفرآباد با وسعتی حدود ۶۵۰ کیلومترمربع در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر قم با جمعیتی بالغ بر ۱۶ هزار تَن با ۲ گویش فارسی‌ و ترکی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha