۳۳ کشور جهان مقصد محصولات صادراتی استان سمنان است

سمنان- ایرنا- مدیر کل گمرک استان سمنان گفت:۴۹ واحد تولیدی استان سمنان موفق به ورود در بازار ۳۳ کشور جهان شدند.

به گزارش ایرنا، علی سعدالدین روز سه‌شنبه در دیدار با استاندار سمنان ابراز داشت: نیمه نخست امسال بیش از ۱۱۲هزار تن کالا به ارزش ۱۶۹ میلیون دلار از گمرک استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: پنج‌هزار و ۳۴۲ تن کالا به ارزش ۲۶ میلیون دلار  از گمرک استان در ۶ ماه نخست امسال ترخیص شده است .
سعدالدین به تنوع کالاهای صادراتی و وارداتی از استان اشاره کرد و افزود: کالاهای مختلفی مانند هیدروکربن سبک ، روغن موتور ،سود سوز آور ،شمش سرب ،پودر لباسشویی ،سیمان ،کاشی و سرامیک از گمرک استان صادر و کالاهایی مانند پنبه حلاجی شده ، اجزا و قطعات ترانسفورها ،الیاف اکرلیک ،پنبه حلاجی شده و بلبرینگ به گمرک استان وارد شده است .
مدیر کل گمرک استان سمنان تصریح کرد: تشکیل اتاق فکر در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی موثر در توسعه است که استاندار ضمن موافقت اولیه  دستور دادند در قالب طرح به ایشان ارائه شود .
وی خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد از ارزیابی کالاهای صادراتی در گمرک استان در محل انجام می شود و به منظور کاهش هزینه‌های واحدهای تولیدی  گمرک با ایجاد انبار اختصاصی در محل شرکت‌ها موافقت می کند.
سعدالدین افزود: گمرک استان سمنان در جشنواره شهید رجایی در سال‌های مختلف رتبه برتر را به خود اختصاص داده و برای چهار سال متوالی در ارزیابی حقوق مصرف کنندگان در بین دستگاه‌های اجرایی استان برتر شناخته شد و در سال ۱۳۹۹ در بین گمرکات کشور در طرح تکریم ارباب رجوع نیز برتر شد.

مسئولان با اعطای تسهیلات حامی واحدهای تولیدی استان سمنان باشند
استاندار سمنان نیز گفت: اکنون در جنگ اقتصادی هستیم و تا جای ممکن باید نسبت به ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی از هیچ اقدامی دریغ نشود و شرکت‌ها به صادرات کالا تشویق شوند.
سید محمد رضا هاشمی در این دیدار افزود: دولت سیزدهم دولتی جهادی است و مسوولان باید بصورت شبانه روزی در خدمت مردم باشند.
استاندار سمنان ابراز امیدواری کرد در نیمه دوم امسال تحولی در صادرات کالا شکل بگیرد و با دعوت از واحدهای تولیدی بتوان از نزدیک مشکلات آنها را جویا شد و برای رفع مشکلات تلاش شود.

بخش صنعت و معدن ۳۴ درصد از اشتغال استان سمنان و ۲۲ درصد از تولید ناخالص این استان را به خود اختصاص داده است. سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان سال ۹۹ بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال بود که برای سه هزار و ۶۱۸ نفر اشتغالزایی به همراه داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha