سجادی: توسعه ورزش همگانی موجب کاهش هزینه‌های درمانی می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: توسعه ورزش همگانی در کشور در بزرگسالان موجب کاهش هزینه‌های درمانی و در سنین کمتر باعث معرفی قهرمانان ملی به جامعه می‌شود.

سیدحمید سجادی روز سه شنبه در جریان بازدید از طرح‌های ورزشی نیمه تمام شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران افزود: حدود یک‌ قرن است که در ایران ورزشِ سامان یافته به شکل امروزی ایجاد شده و این در حالی است که ما از گذشته‌های دور صاحب ورزش‌هایی با قدمت چند هزار ساله هستیم.

وی گفت: مردم ایران از ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ورزش چوگان و چهارهزار سال قبل، ورزش پهلوانی انجام می‌دادند که این نشان از اهمیت و جایگاه ورزش در ایران درد.

سجادی افزود: امروز بسیاری از کشورها، ورزش‌های بومی ما را به نام خود به ثبت رسانده اند و از منافع آن استفاده می کنند در حالی که خود ما از آن به درستی استفاده نمی‌کنیم، امروز در هندوستان حدود ۲۰۰ میلیون نفر به ورزش "کَبدی" مشغولند حال این که این همان ورزش" زو" ایران است که از گذشته‌های دور مردم این دیار آن را بازی می‌کردند.

سجادی تصریح کرد:بیش از هزار و ۲۰۰ بازی بومی- محلی در کشور شناسایی شده که نزدیک به ۴۴۰ مورد آنها دارای آیین‌نامه، دستورالعمل و کتابچه هستند.

وی گفت: ورزش نیازمند محتوا، فکر و ایده است و نبود تجهیزات نمی‌تواند مانعی برای توسعه آن باشد.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر لزوم توسعه ورزش همگانی گفت: امروز در دنیا ورزش همگانی را عاملی برای کاهش هزینه‌های درمانی می‌بینند، ورزش همگانی در کهنسالی باعث کاهش هزینه‌های درمانی و در خردسالی موجب معرفی قهرمانان ملی به صحنه‌های ورزشی می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب حقوق کارکنان برخی از ادارات ورزشی گفت: کارکنان برخی ادارات ورزش که به صورت قراردادی و هیأتی مشغول به کار می‌باشند با مشکلاتی در زمینه دریافت حقوق مواجه هستند که باید به آن توجه ویژه داشت.

وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد: برنامه‌ای برای کاهش آمار کارکنان ورزش نداشته و وظیفه داریم با همفکری و کمک به نحو احسن مشکلاتشان را رفع کنیم.

وی تصریح کرد: این افراد زینت ورزش هستند و تا امروز یاور و همراه ما بوده‌اند و اکنون که قرار است به شرایط و ایستگاه‌های خوب در کشور برسیم نمی‌توانیم آنها را پیاده کنیم.

وی گفت: برای بهبود شرایط، نیاز به بازبینی در مدیریت‌های ورزشی داریم تا فکر و روحیه جدید به حوزه ورزش تزریق شود.

سجادی افزود: برای تکمیل پروژه‌های ورزشی هر جا نیاز باشد مافوق شرایط عادی کمک‌ کنیم، حتما تسریع خواهیم کرد و تلاش می‌شود پروژه استادیوم ورزشی پیشوا تا دهه فجر تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha